Dramatycznie niska sprzedaż ciągników. Po 20 dniach listopada zaledwie 263 sztuki!

Sprzedaż* nowych ciągników rolniczych w listopadzie jest dramatycznie niska. Po 20 dniach listopada na rynek trafiły 263 sztuki – tyle maszyn zostało zarejestrowanych.

Dla porównania – w rekordowym 2012 roku w całym miesiącu rolnicy nabyli ponad 1000 sztuk więcej! Po 20 dniach listopada największą sprzedaż odnotowała firma Zetor – 37 sztuk. Motorem napędowym u Zetora był jeden z najpopularniejszych modeli na rynku Zetor Major 80. Agrolux 410 był najczęściej wybieranym modelem marki Deutz-Fahr.

agritrak-ciagniki-listopad-20-dni

Słaby wynik po 20 dniach listopada.

Rolnicy zarejestrowali łącznie 33 ciągniki tej firmy. Na 3 miejscu po 20 dniach listopada jest Kubota ze sprzedażą na poziomie 30 sztuk.

Czy są szanse, że jednak w ciągu ostatnich dni, będzie więcej nowych rejestracji niż w miesiacu poprzednim?

 Póki co, wygląda na to, że w listopadzie będzie mniej nowych zarejestrowanych ciągników niż w październiku. Spowodowane jest to ciągłym brakiem dofinansowań na maszyny. Mamy nadzieję, że w grudniu będzie nieco lepiej, ponieważ zauważyliśmy, że w ostatnim miesiącu roku, oprócz klientów indywidualnych, pojawiają się też nowe firmy, które po prostu przychodzą i kupują sprzęt – mówi Robert Szewczyk, menadżer marketingu firmy Zetor.

Najpopularniejszym ciągnikiem jest niezmiennie URSUS C-380, którego zarejestrowano w liczbie 11 sztuk. Stanowiło to ponad połowę całej sprzedaży URSUSA.

Przeczytaj też:

  1. Rejestracja ciągników: jaki będzie listopad?

 

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji. Na podstawie AgriTrac / Martin&Jacob

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *