Rejestracja ciągników: jaki będzie listopad?

Download PDF

Listopad zaczął się od zmian na podium. Która z firm zarejestrowała najwięcej nowych ciągników w ciągu pierwszych 10 dni?

Pierwsze 10 dni listopada zdecydowanie nie były dobrym okresem dla marki John Deere, która w najnowszym zestawieniu wypadła z pierwszej trójki. Na prowadzenie wysunęła się firma Zetor, która zarejestrowała 22 nowe ciągniki. Na podium, w porównaniu do zeszłego miesiąca, utrzymała się jedynie Kubota z 19 rejestracjami. Drugie miejsce przypadło ciągnikom firmy Deutz-Fahr (20 nowych rejestracji)– jest to największy skok w ogólnej klasyfikacji (w październiku firma ta była na 5 miejscu).

ciągników

Zestawienie rejestracji po 10 dniach listopada.

Udział w rynku po 10 dniach pierwszych 3 marek wygląda następująco: Zetor – 14,86%, Deutz-Fahr – 13,51%, Kubota – 12,84%.

Czy pierwsze listopadowe podsumowanie jest przesłanką, która potwierdzi się w ostatnim zestawieniu zarejestrowanych ciągników?

O prognozy dotyczące całego miesiąca zapytaliśmy pana Mariusza Chrobota z firmy Martin & Jacob:

Patrząc na rejestrację ciągników po pierwszych 10 dniach listopada, możemy spodziewać się bardzo podobnej ilości zarejestrowanych ciągników, co w październiku 2016 r. Wynik osiągnięty po 10 dniach listopada nie może napawać optymizmem, z drugiej strony jednak jest to sygnał, że rynek po wrześniowym „wybuchu” rejestracji, spowodowany regulacją emisji spalin, ustabilizował się.

Przypomnijmy, że w październiku zarejestrowano 436 nowych ciągników rolniczych. 96 rejestracji zanotowała firma John Deere, Zetor – 60 a Kubota – 48.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj:

  1. 436 nowych ciągników zarejestrowanych w październiku

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o