Jaki ciągnik najlepszy do ochrony lasu?

Odwiedziliśmy Pomysk Mały w województwie pomorskim, gdzie znajduje się zakład usług leśnych. Prowadzi go pan Marek Węsierski, który od czterech lat używa ciągników marki Kubota z serii MGX. Sprawdzamy, jak spełniają swoje obowiązki w tak wymagających warunkach.

Pan Marek posiada w swoim parku maszynowym model M135GX oraz najnowszy M128GX. Jak mówi, służą mu nie tylko jako ciągnik do lasu, ale również przy pracach w gospodarstwie rolnym.

Wiele zadań jeden sprzęt

ciągnik do lasu kubota

Ciągniki Kubota są wielozadaniowe

fot. Kubota

Ciągniki Kubota są wielozadaniowe. Jak mówi pan Marek, jako ciągnik do lasu nie da się ich niczym zastąpić: – Ciągniki używam do zrywki drewna, ochrony lasu oraz rozdrabniania pozostałości pozrębowych.

Poleca je również jako pomoc w gospodarstwie rolnym. – W agregacie siewnym, orce i przy wywożeniu obornika naprawdę się sprawdzają. A jak wiadomo, w takim miejscu nie ma czasu, aby się nudzić.

Prawdziwie leśny ciągnik do trudnych prac

Nasz bohater większość pracy wykonuje w trudnym terenie leśnym. Jak przyznaje pan Marek: – W terenie, wiadomo, jak w lesie: są doły, są bagna, ale ciągniki radzą sobie ze wzniesieniami i mokrym terenem. (…) Nic się ogólnie nie dzieje. Sprzęt się sprawdza.

Konstrukcja też jest dobra, chociaż jak kupowałem pierwszą, to się obawiałem. Ale jak jedną kupiłem, a teraz mam cztery, no to wiadomo, o co chodzi.

Właściciel od lat współpracuje z dilerem – firmą Cemarol z Kobylnicy istniejącą na rynku od 2004 roku. Pan Piotr Bijok jest przedstawicielem handlowym firmy Cemarol, która na co dzień oferuje nie tylko maszyny Kubota, ale zajmuje się również sprzętem używanym.

– Pierwszy ciągnik do lasu marki Kubota dostarczyliśmy panu Markowi cztery lata temu – mówi Piotr Bijok. – Pan Marek sukcesywnie modernizuje swój park maszyn.

Mocny i zwinny

Adrian Wojcieszak, regionalny kierownik sprzedaży Kubota

fot. Kubota

Ciągniki Kubota charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. – Wysoki prześwit, przedni most z przekładnią kątową oraz sprawna hydraulikawymienia Adrian Wojcieszak, regionalny kierownik sprzedaży Kubota, zapytany o największe zalety tego traktora do prac leśnych.

Sam gospodarz podkreśla skrętność oraz zwinność maszyny. Dodaje również, że spalanie jest zdecydowanie mniejsze w porównaniu z maszynami, jakie posiadał wcześniej.

Wygoda w niewygodnych warunkach

– Kubota M135GX posiada kabinę, która zapewnia operatorowi komfort pracy – kontynuuje Adrian Wojcieszak. Ten model ma indywidualną zabudowę leśną: obudowana jest zarówno kabina, jak i podwozie. Zastosowane jest ogumienie leśne oraz wzmocnione felgi.

Pan Marek jest zadowolony z posiadanych maszyn ze względu na klimatyzację, komfort jazdy oraz wytrzymałość. Naprawdę sprawdzają się! Przyjemnie się jeździ tymi ciągnikami, poleciłbym!

Zobacz cały film:

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.3 / 5. Liczba głosów 11

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *