Jakie ceny wiśni?

Download PDF

Na rynku owoców krajowych pojawiły się pierwsze tegoroczne wiśnie, oferowane jak na razie w wysokiej cenie. Dużym zainteresowaniem cieszą się owoce jagodowe oraz truskawki, na które sezon już powoli dobiega końca. Sprawdzamy, jakie są ceny wiśni, truskawek i innych owoców!

Pogoda nie sprzyja w tym sezonie producentom owoców. Rekordowe upały i przedłużająca się susza bardzo utrudniły dojrzewanie oraz zbiór truskawek. Sezon na te owoce powoli się już kończy. Ceny truskawek w zależności od jakości i odmiany owoców plasują się na poziomie od 4,5 do 9 zł/kg.

Jakie ceny wiśni? 8-9 zł/kg.

jakie ceny wiśni

Konsumenci skierowali swoje zainteresowanie na czereśnie. Są one wbrew przewidywaniom analityków oferowane w stosunkowo niskiej cenie 3,5 do 7 zł/kg. Najtańsza odmiana to Poznańska, droższe są Summit, Van i Techlovan – informuje Rynek Hurtowy w Broniszach.

Jakie ceny wiśni?

Na rynku pojawiły się pierwsze w tym roku wiśnie. Jak na razie są dość drogie (8-9 zł/kg). Bardzo modne są w tym sezonie borówki amerykańskie. Cena tych owoców na Rynku Hurtowym w Broniszach w ciągu ostatniego tygodnia znacznie spadła (z 38-40 zł/kg do 26-28 zł/kg).

Dużym zainteresowaniem cieszą się również owoce jagodowe takie jak porzeczki, jeżyny, poziomki, agrest. Oferowane są w dość wysokich cenach. Porzeczki czerwone: 6-10 zł/kg, agrest 5-7 zł/kg, jeżyny 25 zł/kg. Cena jeżyn uzależniona jest od sposobu konfekcjonowania czyli opakowania (2,5;0,5;0,25 kg).

Tańsze jabłka

Jabłka na rynkach hurtowych były w czerwcu tego roku średnio o 66 proc. tańsze niż w ubiegły roku. Obniżka cen widoczna była również w spółdzielniach ogrodniczych (-30 proc.).

Do tak dużego spadku cen przyczyniły się duże zapasy jabłek w Polsce, które wg WAPA1 na dzień 1 maja 2019 r. wynosiły 405 tys. t, wobec 177 tys. t w 2018 r. (większe o 128,8 proc.)czytamy w biuletynie „Rynek rolny – czerwiec 2019″ IERiGŻ.

Źródło: Rynek Hurtowy w Broniszach/ IERiGŻ

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o