Kemiron Koncentrat 500 SC z nową rejestracją

Download PDF

Znany herbicyd Kemiron Koncentrat 500 SC uzyskał nową rejestrację w buraku cukrowym. Jak podkreśla firma Bayer jest to dobra wiadomość dla plantatorów buraka cukrowego. Głównie dlatego, że w tym sezonie muszą oni poradzić sobie bez popularnych substancji czynnych, które wycofano na unijnym rynku.

Kemiron Koncentrat 500 SC to środek chwastobójczy, w postaci koncentratu w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania z wodą. Stosowany jest doglebowo, a także nalistnie w mieszankach z innymi herbicydami. Sprawdźmy jakie jeszcze są jego najważniejsze cechy.

Kemiron Koncetrat 500 SC – stosowanie w uprawie buraka cukrowego

Jak podaje Bayer popularny herbicyd najskuteczniej niszczy chwasty w w okresie ich kiełkowania i krótko po wschodach. W związku z tym, środek należy stosować przedwschodowo, (czyli od fazy kiedy kiełek wydostaje się z nasiona) do fazy ósmego liścia właściwego buraka cukrowego (BBCH 07-18). Obecnie zaleca się stosować herbicyd w dawce od 0,2 do 0,66 l/ha. Firma Bayer rekomenduje, aby aplikacja tego środka odbywała się przy wykorzystaniu oprysku średniokroplistego. Jednocześnie warto przy tym dodać, że oprysk można wykonywać do 3 razy w ciągu całego sezonu wegetacyjnego.

Działanie herbicydu na chwasty dwuliścienne i jednoliścienne

Popularny herbicyd w swoim składzie zawiera substancję czynną etofumesat. Chwasty dwuliścienne pobierają ją głównie przez korzenie, a w mniejszym stopniu przez liście. Natomiast jeśli chodzi o chwasty jednoliścienne to środek pobierany jest przez część podliścieniową, a w mniejszym stopniu przez korzenie.

Kemiron Koncentrat 500 SC zwalcza popularne agrofagi do których należą np.:

  • fiołek polny,
  • gorczyca polna,
  • gwiazdnica pospolita,
  • jasnota różowa,
  • komosa biała,
  • przetacznik perski,
  • przytulia czepna,
  • tasznik pospolity,
  • chwastnica jednostronna.

Czytaj również: Bayer dynamizuje rolnictwo zrównoważone poprzez model innowacyjnej współpracy

Źródło: Bayer

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 3

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o