KRIR: Walka z podatkiem VAT od owoców wycofanych z rynku

KRIR: Walka z podatkiem VAT od owoców wycofanych z rynku

Czy jest szansa na zwolnienie z obowiązku płacenia podatku VAT od produktów przekazanych na cele charytatywne?

Czy jest szansa na zwolnienie z obowiązku płacenia podatku VAT od produktów przekazanych na cele charytatywne?

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych przedstawił Ministrowi Finansów propozycję rozwiązania, umożliwiającego zwolnienie sadowników, cierpiących z powodu rosyjskiego embarga, z zapłaty podatku VAT, lub do jego znaczącego obniżenia, nawet do poziomu bliskiego zeru. KRIR powołuje się przy tym na raport porównawczy firmy Deloitte z 2014 r., poruszający kwestię legislacji w krajach członkowskich, praktykowanej w kwestii darowizn żywności.

Wynika z niego, że większość krajów nie wymaga podatku VAT od darowizn żywności. Dodatkowo notatka Parlamentu Europejskiego sugeruje, że decyzja o opodatkowaniu wspomnianych darowizn jest zależna wyłącznie od danego państwa członkowskiego. Szczegóły związane z treścią raportu i notatki dostępne są na oficjalnej stronie KRIR.

Źródło: KRIR

Cena masła – jakiej można się spodziewać w 2018 r.?

Jak kształtują się ceny masła u producentów i w detalu w kraju i za granicą?

6 marca 2018

Choroby odkleszczowe. Czy należy się odszkodowanie?

Chorób zawodowych związanych z pracą w gospodarstwie rolnym jest wiele, ale prym wiedzie borelioza - groźna choroba odkleszczowa.

10 marca 2018

e-wnioski – jakie konsekwencje czekają rolników, jeśli źle je wypełnią?

Czy e-wnioski można poprawiać po ich złożeniu? Czy wprowadzone błędne dane będzie poprawiał rolnik i ARiMR, a na ile skoryguje to system informatyczny?

12 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij