Mierzymy wysoko: 24 finał WOŚP

Mierzymy wysoko: 24 finał WOŚP

W najbliższą niedzielę po raz kolejny zagra WOŚP. Na co tym razem zostaną przeznaczone ofiarowane przez Polaków pieniądze?

W najbliższą niedzielę po raz kolejny zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zbierane podczas 24 Finału WOŚP będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

W niedzielę na ulice Polski wyjdą wolontariusze z puszkami, ale także z terminalami do kart płatniczych. WOŚP można też wspierać m.in. za pośrednictwem Internetu (wirtualne serce, portale charytatywne), SMS-ów oraz przelewów na konto. Wszystkie sposoby włączenia się w finałową zbiórkę można znaleźć tutaj.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak, nawiązując do hasła tegorocznego Finału Mierzymy wysoko!, mówił, że odnosi się ono do wysokich aspiracji – by czynić cuda i dokonywać zakupów sprzętu najwyższej jakości. Jak wskazywał, WOŚP przez wiele lat kupowała sprzęt, który bezpośrednio leczył, np. inkubatory czy respiratory, teraz jest czas, by kupować sprzęt diagnostyczny.

Jak co roku, akcji WOŚP towarzyszą charytatywne aukcje; część z nich już się zaczęła, wiele będzie trwać jeszcze po finałowej niedzieli. Obecnie jest ich przeszło 12,6 tys., już teraz udało się dzięki nim zebrać ponad 911 tys. zł. Znaleźć je można na stronie rzeczyodserca.pl lub aukcje.wosp.org.pl.

Warto nadmienić, że przedmioty na aukcje podarowali wszyscy prezydenci – zarówno Andrzej Duda, jak i jego poprzednicy: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski oraz Bronisław Komorowski. Narty z autografem prezydenta Dudy, na których jako kandydat w wyborach prezydenckich zjeżdżał m.in. w Rabce Zdroju przed III Memoriałem Marii Kaczyńskiej, kosztują już ponad 7,1 tys. zł.

Na aukcjach wystawiono ponadto wiele innych ciekawych przedmiotów i atrakcji oferowanych przez znane osoby, np. trening z piłkarską reprezentacją Polski, buty Roberta Lewandowskiego, rękawicę Mike’a Tysona, wyprawę motocyklową do USA, dzień otwarty w jednostce wojskowej FORMOZA i wiele innych.

Grupa Aura – dobra dla produkcji warzyw

Aura postanowiła zadbać o swoich członków umożliwiając im zbiór, przechowywanie, pakowanie oraz wprowadzanie do obrotu warzyw w bazie przechowalniczej.

21 października 2017

Jazz Scifresh to smakowity jabłkowy raj dla podniebienia

Jazz jest bardzo smaczne i ma przy tym stosunkowo intensywny smak miąższu z niewielkim dodatkiem posmaku gruszki, oraz niską kwasowością.

14 października 2017

Światowy Dzień Żywności – święto każdego rolnika

Tegoroczny Światowy Dzień Żywności odbył się pod hasłem rolnictwa rodzinnego, sprawdź dlaczego wybrano takie hasło przewodnie.

22 października 2017

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij