Mierzymy wysoko: 24 finał WOŚP

Mierzymy wysoko: 24 finał WOŚP

W najbliższą niedzielę po raz kolejny zagra WOŚP. Na co tym razem zostaną przeznaczone ofiarowane przez Polaków pieniądze?

W najbliższą niedzielę po raz kolejny zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zbierane podczas 24 Finału WOŚP będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

W niedzielę na ulice Polski wyjdą wolontariusze z puszkami, ale także z terminalami do kart płatniczych. WOŚP można też wspierać m.in. za pośrednictwem Internetu (wirtualne serce, portale charytatywne), SMS-ów oraz przelewów na konto. Wszystkie sposoby włączenia się w finałową zbiórkę można znaleźć tutaj.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak, nawiązując do hasła tegorocznego Finału Mierzymy wysoko!, mówił, że odnosi się ono do wysokich aspiracji – by czynić cuda i dokonywać zakupów sprzętu najwyższej jakości. Jak wskazywał, WOŚP przez wiele lat kupowała sprzęt, który bezpośrednio leczył, np. inkubatory czy respiratory, teraz jest czas, by kupować sprzęt diagnostyczny.

Jak co roku, akcji WOŚP towarzyszą charytatywne aukcje; część z nich już się zaczęła, wiele będzie trwać jeszcze po finałowej niedzieli. Obecnie jest ich przeszło 12,6 tys., już teraz udało się dzięki nim zebrać ponad 911 tys. zł. Znaleźć je można na stronie rzeczyodserca.pl lub aukcje.wosp.org.pl.

Warto nadmienić, że przedmioty na aukcje podarowali wszyscy prezydenci – zarówno Andrzej Duda, jak i jego poprzednicy: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski oraz Bronisław Komorowski. Narty z autografem prezydenta Dudy, na których jako kandydat w wyborach prezydenckich zjeżdżał m.in. w Rabce Zdroju przed III Memoriałem Marii Kaczyńskiej, kosztują już ponad 7,1 tys. zł.

Na aukcjach wystawiono ponadto wiele innych ciekawych przedmiotów i atrakcji oferowanych przez znane osoby, np. trening z piłkarską reprezentacją Polski, buty Roberta Lewandowskiego, rękawicę Mike’a Tysona, wyprawę motocyklową do USA, dzień otwarty w jednostce wojskowej FORMOZA i wiele innych.

Przetargi na ziemię: oszuści wyłudzający pieniądze od rolników zatrzymani

Wprowadzeni w błąd rolnicy płacili oszustom jednorazowo nawet po 20 tysięcy złotych.

23 marca 2018

Konkurs na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego. Wygraj 10 000 euro!

Celem konkursu jest podniesienie świadomości w zakresie stosowania dobrych praktyk rolniczych, zgodnych z zasadami zrównoważonego rolnictwa

17 marca 2018

Dotacje na przetwórstwo – 30 marca 2018 r. rusza nabór wniosków!

Nawet 15 mln zł wsparcia na inwestycje mogą otrzymać mikro, małe i średnie zakłady przetwórcze

20 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij