Zwalcz chwasty w zbożach nową substancją czynną! [INFOGRAFIKA]

Chwasty obniżają potencjał plonowania zbóż oraz wpływają na ich wyleganie. Aby ograniczyć straty, należy zastosować odpowiednią oraz sprawdzoną ochronę. Wybór herbicydu nie powinien być loterią!

Pontos® to herbicyd, który łączy w sobie dwie substancje czynne – flufenacet oraz nowość pikolinafen. Ich mieszanina gwarantuje wysoką skuteczność w zwalczaniu chwastów jedno- i dwuliściennych, w tym uciążliwych.

Nowa substancja czynna

Pikolinafen – substancja czynna o odmiennych mechanizmach działania – krótko zalega w glebie, przez co nie stanowi zagrożenia dla roślin zastępczych. Herbicyd zwalcza m.in. takie chwasty, jak wyczyniec polny, miotła zbożowa czy przytulina czepna.

Dowiedz się więcej z infografiki:

pantos basf

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Z forum

Powiązany temat:

Środki ochrony roślin
petrus87
Szkoda ze konkretnie nie podali w jaki sposob tak często miał kontakt ze środkiem. To ode mnie tekst w którym piszą 9 małej szkodliwości glifosatu. Może kogoś zainteresuje https://...
zobacz więcej »
daron64
 Ja nie z zielonych,  glifosat już do mnie jedzie a ja pierwszy raz trafiłem na wiadomość o takim odszkodowaniu.Dla chłopa te 300 baniek to raczej kiepska pociecha, tyle ż...
zobacz więcej »
arkady12
przeczytałem cały artykuł nie jest to pierwsza osoba która dostała takie odszkodowanie ( może za ostro za reagowałem bo ostatnio dużo "zielonych" robi nagonki w temacie ŚOR i się...
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Zabieg na choroby kłosa – zwalczanie fuzariozy kłosów

Fuzarioza jest najgroźniejszą chorobą atakującą kłosy zbóż. Dowiedz się, jak jej zapobiec!

17 maja 2019

Choroby kłosa – jak im skutecznie zapobiec?

Choroby kłosa mogą spowodować spadek plonu sięgający 60%. Dowiedz się, jak skutecznie im zapobiegać!

8 maja 2019

Najważniejszy element zimotrwałości zbóż i rzepaku

Żeby dobrać odpowiednią odmianę do wysiewu, warto sprawdzić, w obrębie jakiej strefy mrozoodporności prowadzimy gospodarstwo!

18 maja 2019