Przedłużony termin wniosków o dopłaty

Download PDF

Uwaga, dobra wiadomość dla rolników, którzy nie złożyli jeszcze wniosków o płatności bezpośrednie. Termin ich składania został przedłużony do 15 czerwca. Gospodarze mają teraz więcej czasu na to, aby oswoić się z nową aplikacją eWniosekPlus, której działanie pozostawia ich zdaniem wiele do życzenia.

Na tę wiadomość czekało wielu rolników. Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie przedłużające termin składania wniosków o przyznanie płatności. Farmerzy mają teraz na to czas do 15 czerwca tego roku. – Do 15 czerwca rolnicy będą również mogli dokonywać zmian we wniosku bez narażania się na sankcje – informuje resort rolnictwa.

Przedłużony termin wniosku o dopłaty

eWniosekPlus

Przedłużony termin wniosków o dopłaty to dobra wiadomość dla wielu farmerów. Rolnicy wielokrotnie zgłaszali bowiem problemy z działaniem nowej aplikacji eWniosekPlus.

Przedłużenie terminu składania wniosków było konieczne, gdyż nie wszyscy rolnicy zdążyli uporać się z tym na czas. Na przeszkodzie stanęły problemy związane z działaniem nowej aplikacji eWniosekPlus, za pomocą której należy od tego roku złożyć wniosek o dopłaty.

eWniosekPlus to dla rolników nowość. Więc jak to z nowościami bywa, potrzeba było trochę czasu, aby się oswoić z tą nową aplikacją. Wniosek trzeba wypełnić drogą elektroniczną i trzeba się trochę przy tym „naklikać”, zajmuje to sporo czasu – opowiada Urszula Kowalczyk z Pomorza, która złożenie wniosku ma już za sobą.

System się zawiesza, trzeba być cierpliwym

Od tego roku rolnicy zobowiązani są do składania wniosków wyłącznie w formie elektronicznej. Do tej pory zrobiło to ponad milion sto tysięcy osób. Farmerzy wielokrotnie sygnalizowali, że mają ogromne problemy z obsługą aplikacji eWniosekPlus. Przedłużony termin wniosków o dopłaty to jedyne rozsądne wyjście z tej sytuacji.

Najwięcej problemów sprawiło mi wyrysowanie granic upraw na mapie elektronicznej, która jest dostępna w aplikacji eWniosekPlus. Nie jest to takie łatwe – uważa Urszula Kowalczyk z Pomorza. – Jednak najgorsze jest to, że system się często zawiesza. Sama wypełniałam kilkukrotnie wniosek, a późnej za każdym razem na ekranie komputera pojawiał się komunikat, że nie udało się go wysłać – dodaje.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o