Rolniku, został tylko tydzień na złożenie wniosku!

Rolniku, został tylko tydzień na złożenie wniosku!

Producenci mleka i wieprzowiny, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o wsparcie, powinni się spieszyć. Agencja zbiera wnioski do 18 marca!

Przez dokładnie tydzień, a więc do 18 marca, producenci świń i mleka mogą składać wnioski do ARR o przyznanie pomocy finansowej. Warto więc się pospieszyć!

Przypominamy, że wniosek złożyć może każdy rolnik, który do końca września 2015 r. miał nie więcej niż 2 tys. świń. Ponadto między 1 października a 7 stycznia 2016 r. co najmniej 5 świń sprzedał do rzeźni na ubój. Wreszcie w ostatnim kwartale ubiegłego roku sprzedał z przeznaczeniem na ubój od 5 szt. do 2 tys. szt. świń objętych kodem CN 0103 92 19 albo loch o kodzie CN 0103 92 11.

Łączna suma pomocy finansowej pochodzącej ze źródeł krajowego budżetu i UE wynosi 245 mln zł.

Na wsparcie mogą też liczyć producenci mleka, którzy w roku kwotowym 2014/2015 sprzedali go co najmniej 15 tys. kg i mają co najmniej 3 krowy. Rolnicy mogą jednak liczyć na pomoc do maksymalnie 300 tys. kg mleka wprowadzonego do obrotu. Ostateczna kwota zostanie ustalona na podstawie liczby wniosków.

Przypomnijmy również, że łączna suma pomocy finansowej pochodzącej ze źródeł krajowego budżetu i UE wynosi 245 mln zł.

delegacja z chin / tydzień na złożenie wniosku

O wsparcie fiinansowe mogą się ubiegać producenci mleka i mięsa wieprzowego.

Wnioski o udzielenie wsparcia są przyjmowane w Oddziałach Terenowych Agencji Rynku Rolnego właściwych dla miejsca zamieszkania lub siedziby producenta od 18 lutego do 18 marca 2016 r. Można je także wysyłać pocztą. O przyjęciu decydować będzie wówczas data stempla pocztowego.

Decyzje o przyznaniu pomocy zostaną wydane najpóźniej do 18 czerwca br. Wydadzą je dyrektorzy oddziałów terenowych ARR, w których zostały złożone wnioski. Środki finansowe z tytułu wsparcia zostaną natomiast wypłacone do 30 czerwca 2016 r.

Niezbędne dokumenty znajdują się na stronie Agencji Rynku Rolnego.

źródło: ARR

Odstrzał dzików = więcej ASF w Polsce?

Odstrzał dzików może wpłynąć na szybsze i łatwiejsze rozprzestrzeniania się ASF w Polsce. Co zrobić, aby nie przynieść wirusa do swojego gospodarstwa?

9 marca 2018

e-wnioski ARiMR – jak je wypełniać?

Gdzie uzyskać pomoc w wypełnieniu e-wniosku? Jak korzystać z aplikacji e-Wniosek Plus ARiMR? Jak uzyskać login?

9 marca 2018

Jakie są zmiany w dopłatach bezpośrednich 2018?

Czy zmieniły się kwoty dopłat, limity powierzchniowe, liczby zwierząt? Czy uległy zmianie rodzaje płatności?

13 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij