Kto wygra wybory prezydenckie? Grudniowe typowanie rolników

Kto wygra wybory prezydenckie? Grudniowe typowanie rolników

Jeśli wybory prezydenckie odbywałyby się grudniu, rolnicy wybraliby prezydenta już w I turze. Sprawdź, jakie są preferencje wyborcze rolników.

Gdyby prezydenta wybierano w grudniu, w głosowaniu wzięłoby udział blisko 60% rolników. Sprawdź, jak rozkładają się głosy wg badania Martin&Jacob i kto wygra wybory prezydenckie według rolników.

Badanie zostało przeprowadzone dla portalu agrofakt.pl na panelu agrinet24.pl w dniach 15-17 grudnia – na losowej próbie 975 rolników powyżej 18. roku życia, metodą CAWI.

Ilu rolników poszłoby do urny?

wybory prezydenckie

Odsetek rolników, którzy poszliby w grudniu na wybory prezydenckie. Na podstawie badania Martin&Jacob dla portalu agrofakt.pl na panelu agrinet24.pl.

Około 1/5 badanych nie miało sprecyzowanej opinii w tej sprawie. Podobna, co do wielkości grupa, stwierdziła że na pewno w wyborach prezydenckich nie wzięłaby udziału. Pogłębiona analiza pokazuje, że rolnicy deklarujący udział w jednych wyborach – czyli w parlamentarnych – deklarują także udział w drugich –prezydenckich. Zarówno w jednej, jak i w drugiej grupie dotyczy to 90% osób, które deklarują udział w głosowaniu.

Kto wygra wybory prezydenckie?

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się grudniu, to rolnicy wybraliby prezydenta w I turze. Andrzej Duda uzyskał bowiem w grudniowym sondażu 50,5% głosów.

kto wygra wybory prezydenckie

Rozkład głosów rolników na poszczególnych kandydatów w grudniu. Na podstawie badania Martin&Jacob dla portalu agrofakt.pl na panelu agrinet24.pl.

Wśród pozostałych kandydatów tylko Donald Tusk uzyskał wynik przekraczający 10 punktów procentowych. Bardzo duże rozproszenie niemal połowy głosów powoduje, że pozycja Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich byłaby niezagrożona.

Najmniejszym zainteresowaniem w walce o fotel prezydenta Polski obecnie cieszy się Robert Biedroń, Janusz Korwin-Mikke i Paweł Kukiz.

Odsetek rolników, wśród tych, którzy są zdecydowani wziąć udział w wyborach prezydenckich, niezdecydowanych, co kandydata na prezydenta jest zbliżony do odsetka niepewnych co do udziału w wyborach parlamentarnych (11,5%).

Koszt zwalczania chwastów w jęczmieniu ozimym

Nikt nie lubi przepłacać, a każda promocja cieszy. Przekonaj się, jak zaoszczędzić na środkach ochrony roślin.

Zaprawa nasienna – jaką wybrać i dlaczego?

Jak wiemy, zaprawa jest podstawą, jeśli chcemy uchronić się od strat. Jednak jaką zaprawę zastosować i czy warto samemu mieszać ją z nasionami?

20 kwietnia 2018

Kiedy można stosować dawki dzielone środków ochrony roślin?

Zmieniono przepisy dotyczące ochrony roślin. Ponownie pojawia się więc kwestia dawek ŚOR. Kiedy można je dzielić?

21 kwietnia 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij