Ceny nawozów lipiec 2022 ponownie w górę? Sprawdź!

Czy ceny nawozów za lipiec 2022 po chwilowej stabilizacji ponownie wzrosły? Najnowszy cennik odnoszący się do nawozów azotowych opublikował autoryzowany dystrybutor Grupy Azoty – Agrochem Puławy. Sprawdźmy więc jak przedstawiają się aktualne ceny nawozów azotowych.

Spółka Agrochem Puławy po raz kolejny w 2022 r. dokonała aktualizacji cennika nawozów. Tym razem jednak zmiana cen dotyczy nawozów azotowych, które obowiązują od 8 lipca br. do odwołania lub wyczerpania ilości. Równocześnie poinformowano o przywróceniu cennika sprzed akcji wykupowo-sprzedażowej, czyli sprzed 15 kwietnia br. Jakie są więc nowe ceny nawozów za lipiec 2022 r.?

Ceny nawozów azotowych lipiec 2022

nowym cenniku hurtowym nawozów azotowych Agrochem Puławy nr 6/N/H/2022 przekazano, że cennik nawozów azotowych przywrócono w związku z zakończeniem czerwcowej akcji wykupowo-sprzedażowej. Oprócz tego, poinformowano o dodatkowych upustach, nie ujawniono jednak żadnych szczegółów w tej kwestii.

Czy w związku z tym, ceny nawozów na początku lipca 2022 znacząco wzrosły?

W porównaniu z poprzednim cennikiem wzrosła cena np. saletry amonowej o 675 zł za tonę.

Natomiast ceny pozostałych nawozów takich jak: siarczan amonu, Saletrzak przedstawiają się następująco:

Aktualności rolnicze - Ceny nawozów lipiec 2022

Cennik nawozów od Agrochem Puławy obowiązujący od 8 lipca 2022 r.

fot. Agrochem Puławy

 

Aktualne ceny nawozów 2022. Rolnicy informują

Najnowsze ceny nawozów za lipiec 2022 to temat o którym dyskutują rolnicy na forum rolniczym – agrofoto.pl

Rolnicy podają m.in. ceny saletry która waha się między 3500-3800 zł/t, a także ceny polifoski za którą trzeba zapłacić od 4290 zł/t do 4800 zł/t.

Trochę nie w temacie, ale u nas polifoska 6 4290/t, saletra kędzierzyńska 3500/t, big bagi – podaje użytkownik o nicku lusjan.

Z kolei, użytkownik jogus informuje jaka jest cena Polifoski 6 w woj. lubelskim: – Polifoska 6 – 4800, saletra 3800 Lubelskie, Piaski.

Natomiast użytkownik o nicku Andpol przekazał jaka jest cena saletrzaku jednocześnie prognozując, że cena niebawem może jeszcze bardziej wzrosnąć: – Saletrzak 3900 Agrikola Hrubieszów i mowa że drożeć będzie.

Ceny nawozów lipiec 2022. Rolnicy czekają na dopłaty do nawozów

Ceny nawozów nie tylko azotowych od kilku miesięcy pozostają wysokie, mimo to rolnicy informują, że nie otrzymali jeszcze wsparcia w postaci dopłat do nawozów.

To jest wszystko chore, w teorii to miały być dopłaty do nawozów kupionych na ten sezon żeby zniwelować różnicę cen, mamy żniwa czyli koniec sezonu i jeszcze nikt nic nie dostał – przekazuje użytkownik o nicku krilan06.

Natomiast użytkownik Rado9990 informuje, że rozpatrzenie wniosku o dopłaty do nawozów powinno zakończyć się do dnia 31 sierpnia 2022 r., co wynika z przesłanego pisma z ARiMR.

W zeszłym tygodniu dostałem list polecony z agencji że rozpatrzenie wniosku nastąpi do dnia 31.08.2022 – podaje Rado9990.

Czytaj również:
ARiMR kredyty preferencyjne 2022 – dostępne dodatkowe limity środków
Nowy cennik nawozów od Agrochem Puławy. Sprawdź!
Ceny nawozów w październiku 2022

Źródło: Agrochem Puławy; agrofoto.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 37

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

DOPŁACAMY 80 ZŁ netto*Kup teraz Maksymalna wydajność z uprawy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *