Chemirol wzmacnia współpracę z ośrodkami naukowo-badawczymi
PUH „Chemirol” sp. z o.o., które od przeszło 30 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania dla branży rolnej w kraju, konsekwentnie rozwija współpracę z ośrodkami naukowo-badawczymi na terenie całego kraju. Kolejnym etapem tego procesu jest podpisanie umowy z Wydziałem Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. To wiodący ośrodek naukowy i jedna z najbardziej znaczących uczelni przyrodniczych w Polsce.
Współpraca spółki Chemirol z Wydziałem Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ma wieloletnią tradycję. Firma przywiązuje bowiem dużą wagę do bliskich relacji ze światem naukowo-dydaktycznym i często korzysta z dorobku naukowego poznańskich wykładowców.
Wspólne projekty badawcze
Po latach wspólnych przedsięwzięć przyszedł czas na sformalizowanie wspólnych doświadczeń. 19 maja w siedzibie Uniwersytetu Przyrodniczego przedstawiciele obu stron podpisali umowę o współpracy. Na dokumencie podpisy złożyli prof. dr hab. Anna Kryszak, Dziekan Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Patryk Podołowski, wiceprezes Zarządu PUH „Chemirol” sp. z o.o.
W ramach wspomnianej współpracy strony będą prowadzić wspólne projekty badawcze i wspierać się w opracowywaniu publikacji naukowych. Dodatkowo będą kontynuowane i wzmacniane działania w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych obu sygnatariuszy umowy. Odbędzie się to poprzez wspólny udział w wykładach, odczytach jak również prezentacjach. Ponadto, rozbudowana zostanie wspólna organizacja zawodowych praktyk studenckich w Chemirolu oraz wsparcie w realizacji prac inżynierskich i magisterskich bazujących na doświadczeniach polskiej spółki.
Chemirol razem z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu
Przedstawiciele obu środowisk jednogłośnie podkreślali wagę, a także praktyczny wymiar ścisłej i trwałej współpracy.
– Dla Chemirolu Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu to bardzo ważny interesariusz. Od lat czerpiemy z dorobku i osiągnieć naukowych Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii. Wzbogacamy naszą organizację w najnowszą wiedzę i udostępniamy nasze doświadczenia jako praktycy. Poznańska Uczelnia jest dla nas miejscem inspiracji, ale także źródłem nowych, owocnych kontaktów. Absolwenci UP od lat, z powodzeniem odnajdują się w strukturach spółki Chemirol. Ich wiedza, co chciałbym podkreślić, ma solidne podstawy. Bardzo się cieszę, że po latach współpracy sformalizowaliśmy jej formę. Mam nadzieję, że kolejne projekty wzbogacą obie strony – powiedział po podpisaniu dokumentu Patryk Podołowski, wiceprezes Zarządu spółki.
Przypieczętowanie wspólnych działań
Natomiast Dziekan Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii prof. dr hab. Anna Kryszak, zauważyła obopólnie korzystny wymiar współdziałania:
– Podpisanie dzisiejszej umowy było swoistym przypieczętowaniem wcześniej podejmowanych wspólnych działań związanych choćby z praktykami czy stażami, które studenci Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii bez problemu mogli realizować praktycznie we wszystkich zgodnych z ich zainteresowaniami działach firmy Chemirol. Współpraca z biznesem jest bardzo ważnym elementem naszej pracy edukacyjnej, a także daje możliwość realizacji projektów badawczych. Firma Chemirol otrzymuje możliwość współpracy ze specjalistami, a my mamy szansę prowadzenia badań wspólnie z praktykami, doskonalenia swoich programów kształcenia o elementy oczekiwane na rynku pracy czy końcowo komercjalizowania wyników badań. Wszystko to wpływa na to, że nasi studenci po ukończeniu studiów nie mają problemu z odnalezieniem się na rynku pracy.
Współpracę obu organizacji widać więc na wielu płaszczyznach. Są to szkolenia dla Doradców Klienta, prelekcje tematyczne, praktyki studenckie, ale także działalność edukacyjna o charakterze otwartym. Ponadto, pracownicy Uniwersytetu, biorą udział w debatach i materiałach wideo realizowanych przez Chemirol w ramach Akademii Rolnictwa. Są one dostępne na platformie YouTube.
Zobacz również: Zakres skracania źdźbeł. Raport z pola!
Źródło: PUH „Chemirol” sp. z o.o.