Dopłaty bezpośrednie za 2021 r. Jak przebiega wypłata? Sprawdź!

Kto dostał dopłaty bezpośrednie za 2021 rok? Takie pytanie zadają sobie przede wszystkim rolnicy, którzy z różnych powodów dopłat jeszcze nie otrzymali. ARiMR sukcesywnie wypłaca dopłaty na konta rolników i jednocześnie informuje jakie środki już przekazano. Sprawdźmy więc jak przebiega realizacja dopłat bezpośrednich i ile pieniędzy trafiło już do rolników.

Przypomnijmy, że końcowe dopłaty bezpośrednie za 2021 r. ARiMR przekazuje na konta rolników od grudnia zeszłego roku. Wcześniej, czyli w okresie od 18 października do 30 listopada ARiMR wypłaciła zaliczki, które trafiły do 1,21 mln rolników wnioskujących o płatności bezpośrednie. Ponad 858 tys. producentów otrzymało także zaliczki na poczet płatności obszarowych z PROW. Aktualne trwa wypłata płatności końcowych, która zgodnie z obowiązującymi przepisami potrwa do 30 czerwca 2022 r.

Przeczytaj również: Programy pomocowe kulą u nogi polskich rolników? 

Dopłaty bezpośrednie za 2021. Ile pieniędzy trafiło do rolników?

Z najnowszych danych przekazanych przez ARiMR wynika, że dopłaty bezpośrednie za 2021 r. większość rolników otrzymało już na swoje konta bankowe.

Jak podaje ARiMR ponad 16,36 mld zł znajduje się już na kontach rolników. Z czego około 13,63 mld zł ARiMR wypłaciła na poczet płatności bezpośrednich, a około 2,73 mld zł w ramach płatności PROW na dzień 18 lutego 2022 r.

ARiMR dokłada wszelkich starań, by decyzje wydawać jak najszybciej i jak najsprawniej przekazywać należne rolnikom pieniądze – informuje Agencja.

Wypłata dopłat bezpośrednich 2021. Rolnicy komentują

Kto otrzymał dopłaty bezpośrednie za 2021 r., a kto jeszcze nie? Z tym bywa różnie, o czym świadczą komentarze rolników na forum agrofoto.pl.

Dziś w TV chwalili się że 93% już dostało. To co Wy tu oszukujecie że nie macie jak statystycznie 9 z 10 kasę ma… PS. Ja też ani decyzji ani mamony ?

Na co odpowiada mu rolnik o nicku matek89121: – Ja nie mam ani grosza 20-30 % w okolicy też więc dla swojego bezpieczeństwa psychicznego polecam nie oglądać tvpis a dla spokoju w ogóle tv.

Są też tacy rolnicy, którzy otrzymali już dopłaty obszarowe, jak np. użytkownik misiek01: – decyzja była jakoś w połowie stycznia w tym tygodniu wpłynęła reszta kasy za obszarówke jeszcze czekam za materiał siewny i za wapnowanie ale za wapno nawet decyzji jeszcze niema wielkopolska pow. kalisz.

Rolnicy czekają na dopłaty za 2021 r. aby zakupić nawozy lub inne środki służące do produkcji rolnej, które jak wiadomo na przełomie 2021-2022 r. zdecydowanie podskoczyły do góry.

Przy obecnie galopującej inflacji to CI co dostali dopłaty w październiku i zakupili opryski ewentualnie nawozy są do przodu bo z każdym dniem ten nasz złoty zaczyna się robić mniej efektywny – podkreśla użytkownik matek89121.

Dopłaty bezpośrednie za 2021 – ważne konta bankowe

Czasami zdarza się również tak, że dopłaty trafiają na konto bankowe rolników, które są już nieaktualne. Z tego powodu ARiMR zwraca się do producentów o zweryfikowanie swoich numerów kont:

Prosimy, aby oczekujący na wypłaty sprawdzili, czy ARiMR posiada właściwe dane dotyczące numerów ich kont. Jeżeli okażą się one nieaktualne, pieniądze nie będą mogły być przekazane. Wszelkie zmiany dotyczące rachunku należy zgłaszać w biurach powiatowych Agencji.

Czytaj również: Składka zdrowotna KRUS 2022 za domowników i pomocników rolnika

Źródło: ARiMR; Agrofoto.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 6

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze
  1. Riczi pisze:

    Wypłaty idą fatalnie-pisać sobie mogą….Im wszystko idzie sprawnie…pisząc tylko!