Dopłaty do kredytów na zakup ziemi rolnej

Już w tym tygodniu prezes ARiMR uruchomi dodatkowe limity środków finansowych przeznaczonych na dopłaty do kredytów na zakup ziemi rolnej. Dzięki temu młodzi rolnicy wciąż mogą ubiegać się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych z linii MRcsk.

Uruchomienie dodatkowego limitu środków na dopłaty do kredytów na zakup ziemi rolnej przez młodych rolników nastąpi w dniu 12 października 2022 r. Dzięki temu środki finansowe przeznaczone na kredyty preferencyjne dla rolników będą wyższe. O ile wzrosną dopłaty do kredytów na zakup użytków rolnych przez młodych rolników?

Dopłaty do kredytów na zakup ziemi rolnej

Limit środków finansowych przeznaczonych na dopłaty do kredytów na zakup użytków rolnych będzie dodatkowo zwiększony. Z ogłoszenia Prezesa ARiMR wynika bowiem, że wyższy, łączny limit środków na dopłaty do kredytów wyniesie w sumie 10 878 tys. zł.

Co to są kredyty preferencyjne?

Rolnicy mogą ubiegać się o kredyty preferencyjne, które podlegają dofinansowaniu z ARiMR. Pomoc ARiMR w przypadków kredytów udzielonych na zakup użytków rolnych polega na częściowej spłacie kapitału. Maksymalna pomoc finansowa nie może jednak przekroczyć równowartości 20 tys. euro niezależnie od tego ile kredytów dany rolnik otrzymał.

Kredyty preferencyjne z linii MRcsk udziela się na realizacje inwestycji których celem jest rozpoczęcie działalności przez młodych rolników. Środki finansowe uzyskane w ramach kredytu rolnicy mogą przeznaczyć na zakup użytków rolnych w celu utworzenia nowego lub powiększenia istniejącego gospodarstwa rolnego. O powierzchni nie większej, niż 300 ha użytków rolnych.

Kredyt na zakup ziemi z dopłatami ARiMR 2022

Dzięki zwiększeniu limitów środków na dopłaty do kredytów na zakup ziemi rolnej więcej rolników może skorzystać z tej formy pomocy finansowej.

Producenci mogą ubiegać się o kredyt na zakup ziemi rolnej w bankach takich jak:

  • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.,
  • SGB-Bank S.A.,
  • zrzeszonych i współpracujących z nimi Bankach Spółdzielczych,
  • BNP Paribas Bank Polska S.A.,
  • Santander Bank Polska S.A,
  • Krakowski Bank Spółdzielczy,
  • Bank Spółdzielczy w Brodnicy.

Dopłaty do kredytów na zakup ziemi rolnej. Więcej informacji na temat kredytów preferencyjnych dostępnych dla rolników można również znaleźć na stronie internetowej ARiMR w zakładce ,,Pomoc krajowa”.

Czytaj również: Po ile tona rzepaku na początku października 2022 r.?

Źródło: ARiMR

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.1 / 5. Liczba głosów 16

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *