Drifterzy w akcji!

Potrafią przejechać kilometry samochodem wprowadzonym w poślizg. Doskonale panują nad autem, świetnie koordynują pracę gazu i kierownicy. Są odważni, żądni wrażeń i nie boją się nowych wyzwań. Kim są drifterzy i dlaczego tak kochają drifting?

Drifting jest obecnie bardzo popularny. Ten widowiskowy sport przyciąga wielu młodych ludzi. Drifterzy to miłośnicy motoryzacji, szybkiej jazdy i wielkich emocji – uważa Lena z Mazowsza, drifterka.

drifterzy

fot. Pixabay

Lena, drifterka z Mazowsza szlifuje swoje umiejętności pod okiem trenerów. Drifterzy często korzystają z pomocy profesjonalistów.

Drifterzy, to brzmi nieźle

Lena swoją przygodę z driftingiem rozpoczęła kilka lat temu. Jak wspomina, chciała zaimponować koledze. Znajomość nie trwała zbyt długo, a pasja do szybkiej jazdy pozostała.

Zaczęło się od tego, że to kolega uczył mnie driftować , mieliśmy razem co robić, było o czym rozmawiać. Szybko okazało się, że złapałam tego bakcyla i jestem w tym sporcie dobra. Chyba niewiele dziewczyn może to o sobie powiedzieć? Drifterka, to brzmi nieźle – twierdzi Lena.

Drifting czyli prawdziwa pasja

Umiejętności szybkiej jazdy, panowania nad autem w trakcie ślizgu imponują innym. Lena z Mazowsza, drifterka

Dla Leny drifting to przede wszystkim wielka przygoda. – To sport, który dużo daje. Emocji, adrenaliny, takiego jak ja to mówię: prawdziwego kopa! Ale drifting też sporo wymaga. Trzeba dużo ćwiczyć – najlepiej pod okiem kogoś, kto się na tym zna. Drifting może być niebezpieczny, więc trzeba pamiętać, że na drogach publicznych nie wolno tego robić! Ja swoje umiejętności trenuję pod okiem profesjonalistów. Zbieram teraz pieniądze na nowe auto do driftingu, bo moja stara Beemka już się zużyła – opowiada.

Drifterzy cieszą się wśród rówieśników dużym uznaniem. Nic dziwnego, „sztuka latania bokiem” nie jest przecież łatwa. Wymaga nie tylko wielu godzin nauki, ale również dużej odwagi. – Drifting jest bardzo widowiskowy. Tam gdzie mieszkam, na drifterów patrzy się z podziwem. Umiejętności szybkiej jazdy, panowania nad autem w trakcie ślizgu imponują innym. Szczególnie mężczyźni są nieraz wprawieni w zakłopotanie, gdy widzą jak dziewczyny takie jak ja driftują – śmieje się.

Żniwa gorczycy w marcu? Niecodzienny widok

Widok kombajnu w marcu może nieco zdziwić. Zobacz nietypowe żniwa gorczycy w obiektywie agroFaktu.

14 marca 2019

Ciekawostki rolnicze w 100 sekund – m.in. znakowanie mięsa

Poznaj sposób ministerstwa na powstrzymanie kolejnego kryzysu w branży mięsnej i dowiedz się, który kraj jako pierwszy uwolnił się od ASF.

Dzień kobiet: czego życzymy kobietom na wsi?

Czy rolnik to zawód tylko dla mężczyzn? Czy praca w gospodarstwie jest atrakcyjna dla Pań? Czy wieś bez kobiet mogłaby istnieć?

8 marca 2019