Drifting nabiera rozpędu!

Drifting nabiera rozpędu!

Moda na drifting trwa - kto może zostać drifterem?

Pisk opon, zapach palonej gumy, tumany dymu i… niezły samochodowy ślizg! Drifting nabiera w Polsce rozpędu. Miłośników tego sportu przybywa przede wszystkim na wsiach. Czym jest i na czym polega drifting?

Pokonanie sekwencji zakrętów w kontrolowanym poślizgu, tak aby auto jechało w wyznaczonym kierunku – nie lada wyczyn? Dla drifterów to prawdziwe wyzwanie  i…niezła zabawa!

Moda na ślizgi

drifting

fot. Pixabay

Drifting jest niebezpieczny – przygodę z tym sportem najlepiej rozpocząć pod okiem profesjonalnych trenerów.

Drifting to jazda samochodem w kontrolowanym poślizgu. Wymaga to wielu prób, godzin nauki i praktyki. Ta dyscyplina sportu wywodzi się z Japonii i jest coraz bardziej popularna w Polsce oraz na całym świecie – opowiada Piotr Wróblewski, właściciel „Rajdowej Szkoły Piotra Wróblewskiego”.

Profesjonalnym driftingiem zajmuje się w Polsce około stu osób. Nieprofesjonalnych drifterów, czyli ludzi z pasją do szybkiej jazdy i ostrych ślizgów jest jednak coraz więcej. Są to najczęściej osoby w wieku od 15 do 30 lat, zafascynowane „sztuką latania bokiem”.

Drifting czyli… niezły fun!

Drifting to wielkie emocje, niesamowite przeżycie. Lena z Mazowsza, drifterka

Młodzi ludzie próbują swoich sił w driftingu z dala od miast. – Driftingiem zajmują się najczęściej osoby z terenów wiejskich, zainteresowane wiejskim tuningiem, w mieście tego praktycznie nie ma. Dlaczego? Drifting wiąże się z ogromnym hałasem i dymem. Na żadnej drodze publicznej tego nie radzę robić – to niebezpieczne i będą problemy z policją. W miastach nie ma gdzie ćwiczyć. Nawet na niektórych torach tego nie wolno, bo nawierzchnia się niszczy  – twierdzi Piotr Wróblewski. Tymczasem na wsiach jest wiele miejsc, gdzie nie ma zabudowań – jest gdzie pokombinować. Ludzie próbują tego na opuszczonych targowiskach, na starych placach, słowem wszędzie tam, gdzie jest dużo miejsca – opowiada.

Drifting to nie lada umiejętność, ale też, jak mówią drifterzy, niezły fun i ogromna dawka adrenaliny! – Drifting to wielkie emocje, niesamowite przeżycie. Nie da się tego z niczym innym porównać! Poczucie, że panujesz nad autem wprowadzonym w poślizg – bezcenne! –  opowiada Lena z Mazowsza, drifterka. – Jest to bardzo widowiskowe. Dobrzy drifterzy nie mają problemu z tym, żeby poderwać dziewczynę na dyskotece – śmieje się.

Więcej na temat driftingu już w najbliższy weekend na naszym portalu!

Dofinansowanie pszczelarstwa 2018 – dodatkowy dochód!

Pszczelarstwo ma kolejną szansę. Tylko do 30 kwietnia można składać projekty dotyczące "Wsparcia rynku produktów pszczelich"

12 kwietnia 2018

Jaka będzie koniunktura w rolnictwie w I półroczu 2018 r.?

Jaka jest sytuacja w gospodarstwach rolnych? Jakiej można się podziewać opłacalności produkcji rolniczej? Jakie są nastroje rolników?

11 kwietnia 2018

Nabór wniosków ARiMR w 2018 r.? – jakie będą?

Kiedy będą kolejne nabory wniosków o finansową pomoc dla rolników w 2018 r.? Na co można otrzymać wsparcie?

10 kwietnia 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij