Czy rolnicy obchodzą dzień mężczyzny?

Jeszcze pewnie gdzieś zostały resztki niedojedzonego ciasta, w wazonach stoją dumnie kwiaty, a już mamy kolejny powód do świętowania. Dzień mężczyzny! Co jednak mają do powiedzenia o nim sami panowie?

W odróżnieniu od przypadającego 30 września dnia chłopaka, to święto jest zdecydowanie mniej przez nas kojarzone. Nic dziwnego, bowiem oficjalnie na świecie obchodzi się je od 1999 r. Nieco wcześniej, bo w 1994 r. znalazło się w kalendarzu na Malcie. W większości państw przypada też ono… 19 listopada. Różnica w czasie prawdopodobnie podyktowana jest tym, że w tradycji katolickiej obchodzimy dziś wspomnienie 40 męczenników z Sebasty. Nie ma się zatem co dziwić, że niewielu panów wie o tym, iż dzisiaj przypada ich święto. Potwierdza to nasza sonda. Zaledwie jeden z zapytanych przez nas mężczyzn wiedział, że dziś obchodzimy dzień mężczyzny.

dzień mężczyzny

I starszym, i młodszym mężczyznom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Tak, otrzymałem dziś już życzenia od kilku pań. Choć jest to młody zwyczaj, kompletnie mi nie przeszkadza. Może oprócz faktu, że biorąc pod uwagę dzień chłopaka, jest to trochę niesprawiedliwe wobec pań. Najważniejsze jest jednak, że w ciągu ostatnich kilku dni mamy więcej okazji do okazywania sobie wzajemnie sympatii oraz przede wszystkim szacunku – mówi nam Piotr Walkowski, prezes WIR.

Nasz rozmówca okazał się jednak wyjątkiem. Ja swoją niewiedzę tłumaczyli inni panowie?

 – Mamy teraz dużo pracy i to chyba jest główny powód. Mimo wszystko dobrze jest wiedzieć – powiedział nam pan Grzegorz Guzik, rolnik spod Wrocławia.

Żaden z zapytanych przez nas mężczyzn, nie miał również na dzisiejszy wieczór planów, nawet kiedy już o takiej możliwości się dowiadywali. I tu jednak znalazł się wyjątek:

Jak święto, to trzeba świętować! Wieczorem z pewnością coś wymyślę – poinformował nas rozbawiony pan Adam, rolnik z Nowej Słupi w pow. kieleckim.

Niezależnie więc od tego, czy nasi panowie pamiętają o swoim święcie, składamy im wszystkim, nawet tym, którzy konsekwentnie od lat wolą obchodzić dzień chłopaka, serdeczne życzenia.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *