Spotkanie Jurgiela z przedstawicielami izb rolniczych

Spotkanie Jurgiela z przedstawicielami izb rolniczych

Co wydarzy się w rolnictwie w latach 2015–2019? Jakie plany ma minister Krzysztof Jurgiel i co jest priorytetem resortu?

 30 grudnia 2015 r. minister Krzysztof Jurgiel spotkał się w siedzibie MRiRW z przedstawicielami izb rolniczych z całej Polski.

 Foto: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Szef resortu rolnictwa przedstawił reprezentantom izb rolniczych priorytety prac ministerstwa na lata 2015–2019. Zwrócił uwagę na cele i zadania, wokół których skupiać się będą prace resortu.

Przedstawione założenia mają charakter otwarty i liczę na przekazywanie opinii i uwag, które pozwolą lepiej odpowiedzieć na potrzeby polskich rolników. W przyszłym roku czeka nas przegląd Wspólnej Polityki Rolnej, o której uproszczeniu mówi się od dawna. Chcemy, aby to się w końcu spełniło i dlatego bardzo intensywnie przygotowujemy się do tego przeglądu – mówił minister Krzysztof Jurgiel.

W trakcie spotkania dyskutowano również na temat aktualnej sytuacji na rynku trzody chlewnejrynku mleka. Goście przedstawili też swoje uwagi dotyczące zaproponowanego przez resort wsparcia tych sektorów produkcji rolnej.

e-wnioski ARiMR – jak je wypełniać?

Gdzie uzyskać pomoc w wypełnieniu e-wniosku? Jak korzystać z aplikacji e-Wniosek Plus ARiMR? Jak uzyskać login?

9 marca 2018

Sadownictwo w Polsce musi być dobrze zorganizowane

Jednym z dużych osiągnięć naszego sadownictwa, jest zorganizowanie grup i organizacji producentów. Jest ich ponad 300. Większość z nich handluje jabłkami

11 marca 2018

Choroby odkleszczowe. Czy należy się odszkodowanie?

Chorób zawodowych związanych z pracą w gospodarstwie rolnym jest wiele, ale prym wiedzie borelioza - groźna choroba odkleszczowa.

10 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij