Konkurs Bezpiecznie na wsi 2017 – niebezpieczne atrakcje w wakacje

Kolejna edycja konkursu plastycznego o bezpieczeństwie na wsi podczas wakacji za nami. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Zakończył się ogólnopolski konkurs o bezpieczeństwie na wsi. Finał konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi 2017 – niebezpieczne atrakcje w wakacje” odbył się w ubiegłym tygodniu. Akcja jest inicjatywą KRUS.

Bezpiecznie na wsi 2017

Bezpiecznie na wsi 2017 – aż 34 tysiące uczniów wzięło udział

W ubiegłym tygodniu odbył się finał VII edycji konkursu Bezpiecznie na wsi 2017. Jak informują Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz KRUS – pomysłodawca i główny organizator – celem konkursu jest promocja pozytywnych zachowań związanych tak z pracą, jak i zabawą na wsi oraz poszerzanie wiedzy wśród dzieci na temat BHP w gospodarstwach rolnych. Tematyka ta jest zawsze aktualna, a zwłaszcza teraz, w okresie przedwakacyjnym i wakacyjnym. Wiele dzieci będzie pomagać w gospodarstwach i konkursy takie, jak ten, mogą pomóc w bardziej świadomym uczestnictwie w życiu gospodarstwa.

W konkursie Bezpiecznie na wsi 2017 wzięło udział aż 34 tysiące uczniów z 2600 szkół z całej Polski. W akcję mocno zaangażowali się pracownicy KRUS, którzy spotykali się w szkołach z dziećmi i przygotowywali uczestników konkursu pod względem merytorycznym.

Wiceminister Rafał Romanowski podkreślał, iż dużą zasługę w ograniczeniu wypadków związanych z pracą w gospodarstwie ma modernizacja gospodarstw rolnych. Zwrócił uwagę na duże zainteresowanie modernizacją, która jest jednym z działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jak zaznaczył, środki pochodzące z tego działania sprzyjają poprawie bezpieczeństwa.

Ważna i cenna inicjatywa

Problem bezpieczeństwa dzieci na wsi – pomimo wielu pozytywnych zmian w tym kierunku – wciąż jest aktualny.

Cieszą takie inicjatywy KRUS oraz wsparcie dla nich Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wszak problem bezpieczeństwa dzieci na wsi – pomimo wielu pozytywnych zmian w tym kierunku – wciąż jest aktualny. Do wypadków może dojść zawsze, nawet w najlepiej zarządzanych gospodarstwach. Czasem jest to chwila nieuwagi, nadmiar pracy w okresie żniw czy też zbyt duża chęć dzieci do pomocy. Akcje takie uwrażliwiają dzieci na niebezpieczeństwa, jakie wiążą się z pracami w rolnictwie. A to jest już mocno zmechanizowane i praktycznie wszystkie prace wiążą się z użyciem maszyn. Tematy bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji i prac w gospodarstwie poruszaliśmy na agrofakt.pl nie tak dawno temu. Zwracajmy szczególną uwagę na tę kwestię właśnie teraz, kiedy dzieci będą spędzać wakacje.

Szkoły rolnicze w województwie warmińsko-mazurskim

Szkoły rolnicze w województwie warmińsko-mazurskim są receptą na podniesienie poziomu kultury rolnej oraz wykształcenia jego mieszkańców.

24 czerwca 2017

Polska produkcja pieczarek – wielki sukces!

Pieczarki to polski hit eksportowy! Wysoka dynamika ekspansji! Krajowy rynek pieczarek jest prężny i niepodlegający wahaniom koniunktury! Z czego wynika dobra sytuacja na rynku pieczarki?

21 czerwca 2017

Dzień Ojca – ważne święto dla każdego katolika

Tradycja obchodzenia Dnia Ojca jest ściśle związana z obrządkiem katolickim i swój początek ma jeszcze w średniowieczu.

23 czerwca 2017

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij