Opłaty za pobór wody: ulga dla rolników [AKTUALNOŚCI]

Latem opłaty za pobór wody mogą sięgnąć niebotycznych kwot – zwłaszcza w przypadku gospodarzy, którzy zdecydowali się na nawadnianie upraw. Wody Polskie przypominają o pewnej uldze dla rolników.

W okresie, gdy susza rolnicza występuje na większości obszaru Polski, przypominamy, że rolnicy są zwolnieni z opłat za pobór wody do 5 m3 na dobę średnio w ciągu roku w ramach zwykłego korzystania z wód – czytamy w komunikacie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Warto zauważyć, że limit ten liczony jest średniorocznie. Oznacza to, że w okresie zwiększonego zapotrzebowania gospodarz może wykorzystać za darmo więcej niż 5 m3 wody na dobę. Dzięki temu, że w pozostałych okresach pobór będzie niższy, uda się nie przekroczyć wspomnianej granicy.

Zużycie wody w rolnictwie aktualności

Opłaty za pobór wody nie muszą być zatem wysokie. Według Wód Polskich, 5 tys. litrów tego życiodajnego płynu jest w stanie w zupełności zaspokoić dzienne potrzeby rodzinnego gospodarstwa rolnego. Instytucja podkreśla, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto bezpośrednio się z nią skontaktować.

Źródło: Wody Polskie

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *