Pochwal się, jak bezpieczne jest Twoje gospodarstwo!

Pochwal się, jak bezpieczne jest Twoje gospodarstwo!

Konkurs organizowany przez KRUS to szansa dla tych, którzy dbają, by ich gospodarstwo było bezpieczne.

KRUS we współpracy z MRiRW, ANR oraz PIP już po raz 14 rozpoczął nabór wniosków do konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

W konkursie mogą brać udział właściciele zarówno dużych, jak i małych gospodarstw. Wzięcie udziału w takim konkursie daje nie tylko szansę na zdobycie nagród, ale i możliwość rozwoju własnego gospodarstwa. W wielu przypadkach jest to początek kariery, gdyż ci, którzy u nas zaczynali, startują dalej i zdobywają inne laury dla swoich gospodarstw – mówi Maria Lewandowska, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej KRUS. Zaznacza też, że udział w konkursie jest szansą na poprawę funkcjonowania oraz bezpieczeństwa własnego obejścia. Polscy rolnicy są bardzo kreatywni. Potrafią znaleźć proste i skuteczne sposoby na podniesienie standardów, a my ze swojej strony je promujemy dodaje Maria Lewandowska.

Zgłoszenia do konkursu oceniane są przez komisje na 3 szczeblach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Każde gospodarstwo oceniane będzie przez specjalistów BHP reprezentujących KRUS, PIP, ODR, OSP oraz inne instytucje.

W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 16 tys. gospodarstw indywidualnych. W obecnie trwającej swoje zgłoszenia gospodarze składać mogą przez stronę KRUS do 31 marca.

Serdecznie zapraszam do udziału szczególnie młodych rolników. Nasze doświadczenia pokazują, że jest to dla nich ogromna szansa, z której wielu już skorzystało – dodaje Maria Lewandowska.

Cena rzepaku – czy producentów czeka silna przecena?

Jaka może być cena rzepaku i oleju rzepakowego w sezonie 2017/2018 w kraju, na europejskim i na światowych rynkach?

18 marca 2018

e-wnioski ARiMR – jak je wypełniać?

Gdzie uzyskać pomoc w wypełnieniu e-wniosku? Jak korzystać z aplikacji e-Wniosek Plus ARiMR? Jak uzyskać login?

9 marca 2018

Choroby odkleszczowe. Czy należy się odszkodowanie?

Chorób zawodowych związanych z pracą w gospodarstwie rolnym jest wiele, ale prym wiedzie borelioza - groźna choroba odkleszczowa.

10 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij