Pojechali z komisarzem Hoganem do Meksyku

Pojechali z komisarzem Hoganem do Meksyku

Czy Meksyk i Kolumbia mogą stać się partnerami dla naszego przemysłu spożywczego? Co przedstawiciele zauważyli polskich firm?

Czy Meksyk i Kolumbia mogą być interesującymi partnerami dla polskiego przemysłu spożywczego? Przedstawiciele dwóch polskich firm PEPEES-u i Lactimy – towarzyszą Philowi Hoganowi, komisarzowi Komisji Europejskiej do Spraw Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w wizycie w Ameryce Środkowej.

Po kilku dniach spędzonych w Kolumbii, w czwartek delegacja dojechała do Meksyku.

– Udział w delegacji z Komisarzem UE to doskonały sposób do nawiązania kontaktów – mówi Filip Hewelke z firmy PEPEES, który pojechał z delegacją unijną do Meksyku. – Sam fakt, iż jest to delegacja na wysokim szczeblu działa jak magnes dla firm lokalnych i, co bardzo istotne, uwiarygadnia uczestników, czyli firmy unijne, jako przyszłych partnerów handlowych.

Udział w delegacji z Komisarzem UE to doskonały sposób do nawiązania kontaktów.

Filip Hewelke z firmy PEPEES

Jak mówi pan Hewelke, Meksyk jest niezwykle interesujący gospodarczo.

– Gospodarka jest wartościowo porównywalna z Kanadą, a PKB należy do najwyższych wśród krajów „hiszpańskich” na obu kontynentach amerykańskich – wylicza Filip Hewelke. – Meksyk ma ponad 120 mln mieszkańców. To, co nas, PEPEES, interesuje najbardziej, to wysoki i wzrastający import skrobi ziemniaczanej (28 tys. ton w 2013, ok. 35 tys.ton w 2015). I choć import jest wysoki, to w niewielkiej mierze z Polski. PEPEES ma nadzieję to zmienić – dodaje.

Ale czy kraje Ameryki Środkowej i Południowej mogą być dla polskich producentów żywności atrakcyjnym partnerem?

– My patrzymy na rynek przez pryzmat produktów Grupy Kapitałowej PEPEES – odpowiada przedstawiciel firmy PEPEES. – Według naszych kryteriów Meksyk jest atrakcyjny, Peru również, a w dalszej perspektywie także Argentyna i Brazylia.

Na koniec dodajmy, że w wizycie w Kolumbii i Meksyku komisarzowi Hoganowi towarzyszą przedstawiciele 34 firm z 14 krajów należących do Unii Europejskiej. Wizyta potrwa do 12 lutego.

Sprzedaż gruntów rolnych – gdzie ziemia jest najdroższa?

W rolnictwie inwestujemy nie tylko w nowe maszyny, ale także dodatkowe grunty uprawne. Jakie są perspektywy dla rynku ziemi rolniczej w Polsce?

9 marca 2018

Protest producentów ziemniaków: po rozmowach z ministrem

Plantatorzy z "Unii Warzywno- Ziemniaczanej" na gorąco podsumowują spotkanie z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem.

17 marca 2018

Choroby odkleszczowe. Czy należy się odszkodowanie?

Chorób zawodowych związanych z pracą w gospodarstwie rolnym jest wiele, ale prym wiedzie borelioza - groźna choroba odkleszczowa.

10 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij