Postanowienia noworoczne rolników: czego dotyczą?

Download PDF

Przełom roku skłania niektórych z nas do zmian. Spisujemy optymistyczne postanowienia noworoczne, wierząc, że nowa cyfra w kalendarzu zmotywuje nas do działania. Co obiecujemy sobie najczęściej?

W obietnicach danych samemu sobie wytrwać jest najtrudniej. Dla niektórych z nas każdy moment jest odpowiedni, by zacząć zmianę swojego życia na lepsze. Jeśli jednak na co dzień brakuje nam motywacji, przełom roku to doskonały okres na podjęcie pewnych decyzji.

Jakie powinny być postanowienia noworoczne?

Planowanie roku

Wielu z nas zbyt mocno skupia się na celu, zamiast dobrze przemyśleć prowadzącą do niego drogę.

Niektórzy narzekają, że postanowienia noworoczne są nie do spełnienia. Większość porzuca je zanim jeszcze rok rozpocznie się na dobre. Wszystkiemu winna jest ich nierealistyczność. Postanowienia noworoczne powinny być nie tylko wyznaczeniem jasnego celu, ale także drogi do jego osiągnięcia.

Zamiast oczekiwać od siebie dramatycznych zmian, lepiej obiecać sobie zrobienie pierwszego kroku. Nawet jeśli później nie odważymy się na kolejny, wciąż będzie to lepsze od stania w miejscu.

Postanowienia Polaków

Walka z nałogami, zdrowsza dieta, regularna aktywność fizyczna, nauka języków i różnych umiejętności… Postanowienia większości Polaków są podobne. Niestety, zwykle kończy się na wpisywaniu na listę tych samych celów każdego roku. Nasze obietnice rzadko znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Podchodzimy do nich z dużym dystansem, nie wierząc, że tym razem mogłoby się udać.

Waga

Postanowienia większości Polaków każdego roku brzmią tak samo, bo brakuje nam silnej woli i wiary w to, że tym razem mogłoby się udać.

Nie warto nastawiać się negatywnie, dostrzegając górę nie do przeskoczenia. Lepiej znaleźć choć jedną, drobną rzecz, którą faktycznie zmienimy. Na początek nie obiecujmy sobie codziennych treningów, ale raz w tygodniu wybierajmy rower zamiast samochodu. Małe postanowienia nie są gorsze od tych dużych. Ich wartość wcale nie zależy od wielkości, ale skuteczności.

Co obiecują sobie rolnicy?

Jako rolnicy pod względem postanowień noworocznych jesteśmy zdecydowanie bardziej praktyczni od innych grup społecznych. To dobrze, bo wyznaczamy sobie konkretne cele, których realizację łatwo jest zweryfikować na koniec roku. Wielu z nas planuje rozwinąć swoje gospodarstwo poprzez zakup nowych maszyn i urządzeń oraz rozszerzenie produkcji. Przykładowo, Agrofotowicz o nicku Mlodyrolnik23 chciałby kupić 2 ha ziemi, które obecnie dzierżawi.

Jeśli chcę coś zmienić, a mam silną wolę, to każda pora jest dobra, by zacząć, i Nowy Rok nic tu nie zmieni Danielhaker (AgroFoto.pl)

Niektórzy nie decydują się na żadne postanowienia noworoczne. „Jeśli chcę coś zmienić, a mam silną wolę, to każda pora jest dobra, by zacząć, i Nowy Rok nic tu nie zmieni” mówi Danielhaker, moderator forum AgroFoto. Z Danielem zgadza się Karol, podpisujący się jako Mentos223.

„Na dłuższy okres nie trzeba zakładać czegoś, tylko stopniowo i powoli, wówczas wszystko samo się układa”, dodaje Ansja. JarekBazydlo puentuje, że ma raczej plany niż postanowienia.

Wspomniane wypowiedzi wskazują na to, że jako rolnicy lubimy brać sprawy w swoje ręce. Realizować zamiary, a nie marzyć. Właśnie takiej stanowczości i silnej woli życzymy Wam w przyszłym roku!

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum

Powiązany temat:

Postanowienia noworoczne
zdr
Postanowienia raczej standardowe. Zamierzam ćwiczyć. Dzwoniłem i pytałem się o cenę karnetu na siłownie Zaczynam od przyszłego tygodnia. 
zobacz więcej »
ffavorit
Jakie pytanie, takie odp. dzieciarnia bez zajęć
zobacz więcej »
sadek9
hehe no ciekawe czy ktoś postanowi przestać hejtować na AF :-))
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o