PROW: jest szansa mimo odrzucenia!

PROW: jest szansa mimo odrzucenia!

Zdarzyć się mogło, że na skutek drobnych błędów czy nieścisłości wniosek w ramach PROW zostanie odrzucony. Co teraz?

Nie wszystkie wnioski złożone do Agencji spotkały się z pozytywnym rozpatrzeniem. Co robić, jeśli zostanie wniosek PROW odrzucony?

Podczas wypełniania samego wniosku o dotacje z PROW pomocą służą Ośrodki Doradztwa Rolniczego. Ich pracownicy służą również radą, jeśli wniosek zostanie odrzucony. Bardzo często bowiem o odrzuceniu zadecydowały drobne, możliwe do naprawienia błędy.

Nasz Ośrodek jak najbardziej służy pomocą rolnikom. Zdajemy sobie sprawę z tego, że język urzędniczy jest bardzo specyficzny i sprawia problemy nie tylko rolnikom. Spore znaczenie ma też różna interpretacja przepisów – mówi Romuald Buczkowski z Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Poznański ODR wyznaczył do pomocy gospodarzom specjalistów z każdej dziedziny, choć jak przyznają jego pracownicy, wiele osób zgłasza się z pomocą odnośnie restrukturyzacji, modernizacji, a także ułatwiania startu młodym rolnikom.

Okazuje się, że pomoc uzyskać można nie tylko w Poznaniu. Pracownicy wszystkich zapytanych przez nas Ośrodków deklarowali, że nie zostawią rolników w potrzebie.

Nasi doradcy pomagają nie tylko wypełnić wnioski, ale i służą pomocą, gdy czegoś w nich zabraknie bądź wystąpią możliwe do naprawienia błędy. Najwięcej osób zgłosiło się do nas w zeszłym roku z płatnościami obszarowymi. Zawsze można zgłosić się zarówno do naszych biur, jak i samej Agencji – mówi Regina Hołda z Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Okazuje się więc, że nawet jeśli popełnimy drobne błędy lub we wniosku znajdą się pewne nieścisłości, nadal mamy szansę na uzyskanie dotacji z PROW.

Program Leader: jak dostać grant?

Narzędzie jakim jest Leader pozwala mieszkańcom wsi wprowadzać w życie starą zasadę: Nihil Novi - nic o nas bez nas

17 marca 2018

e-wniosek już można składać!

Od 15 marca 2018 r. działa aplikacja eWniosekPlus, ruszył więc nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie i płatności obszarowe.

15 marca 2018

e-wnioski ARiMR – jak je wypełniać?

Gdzie uzyskać pomoc w wypełnieniu e-wniosku? Jak korzystać z aplikacji e-Wniosek Plus ARiMR? Jak uzyskać login?

9 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij