PROW: jest szansa mimo odrzucenia!

Nie wszystkie wnioski złożone do Agencji spotkały się z pozytywnym rozpatrzeniem. Co robić, jeśli zostanie wniosek PROW odrzucony?

Podczas wypełniania samego wniosku o dotacje z PROW pomocą służą Ośrodki Doradztwa Rolniczego. Ich pracownicy służą również radą, jeśli wniosek zostanie odrzucony. Bardzo często bowiem o odrzuceniu zadecydowały drobne, możliwe do naprawienia błędy.

Nasz Ośrodek jak najbardziej służy pomocą rolnikom. Zdajemy sobie sprawę z tego, że język urzędniczy jest bardzo specyficzny i sprawia problemy nie tylko rolnikom. Spore znaczenie ma też różna interpretacja przepisów – mówi Romuald Buczkowski z Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Poznański ODR wyznaczył do pomocy gospodarzom specjalistów z każdej dziedziny, choć jak przyznają jego pracownicy, wiele osób zgłasza się z pomocą odnośnie restrukturyzacji, modernizacji, a także ułatwiania startu młodym rolnikom.

Okazuje się, że pomoc uzyskać można nie tylko w Poznaniu. Pracownicy wszystkich zapytanych przez nas Ośrodków deklarowali, że nie zostawią rolników w potrzebie.

Nasi doradcy pomagają nie tylko wypełnić wnioski, ale i służą pomocą, gdy czegoś w nich zabraknie bądź wystąpią możliwe do naprawienia błędy. Najwięcej osób zgłosiło się do nas w zeszłym roku z płatnościami obszarowymi. Zawsze można zgłosić się zarówno do naszych biur, jak i samej Agencji – mówi Regina Hołda z Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Okazuje się więc, że nawet jeśli popełnimy drobne błędy lub we wniosku znajdą się pewne nieścisłości, nadal mamy szansę na uzyskanie dotacji z PROW.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *