Satelity w rolnictwie [AKTUALNOŚCI]

Nowe technologie w rolnictwie to dziś konieczność, ale i duża frajda. W resorcie rolnictwa odbył się panel poświęcony fotografii satelitarnej, która ma wspierać rozwój branży agro.

Konferencję o satelitach w rolnictwie zorganizował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. – Państwowe spółki powinny dawać przykład, jak korzystać z innowacyjnych rozwiązań dostępnych na rynku – mówił minister Jan Krzysztof Ardanowski otwierając spotkanie. Dodał przy okazji, że Polska jest obecnie na czwartym miejscu wśród najszybciej rozwijających się państw na świecie. – Na tle około 200 innych krajów świata nasza gospodarka rozwija się na tyle szybko, że również rolnictwo nie może od tego odstawać. Kontynuujemy dyskusję dotyczącą tego, jak wykorzystywać w rolnictwie nowe technologie, które oferuje nam współczesny świat. Zmiany powinny rozpocząć się od elity polskiego rolnictwa – mówił szef resortu rolnictwa.

technologie w rolnictwie

Podczas konferencji zaprezentowano sposoby praktycznego zastosowania zdjęć satelitarnych w rolnictwie. Omówiono ich przydatność m.in. w analizie obszarów, stopnia wysuszenia gleby, czy np. przy projektowaniu nawodnień i badania kwasowości gleby.Na podstawie własnych doświadczeń, jak również moich kontaktów z ministrami rolnictwa innych krajów, dochodzę do wniosku, że jeżeli nie będziemy umieli skorzystać z tego, co rozwój cywilizacyjny i nowe technologie oferują, to przegramy z konkurencją i w sposób trwały będziemy odtwarzali to, co robią inni – dodawał minister Ardanowski.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *