Ursus C-380 najpopularniejszym traktorem

Download PDF

O tym, w jak dużym stopniu o wyborze maszyny do gospodarstwa decyduje przywiązanie do marki, świadczy przykład ciągnika Ursus C-380. Ten model był najczęściej wybieranym traktorem w pierwszym półroczu bieżącego roku.

Od stycznia do czerwca 2017 r. zarejestrowano 156 egzemplarzy ciągnika Ursus C-380

Mało jest takich gospodarstw, w których nie ma traktora marki Ursus. Czy to poczciwej „trzydziestki” lub „sześćdziesiątki”, czy któregoś z modeli bazujących na licencji Masseya Fergusona, czy też innego, mniej lub bardziej popularnego modelu. Wieloletnia praca tych ciągników, najczęściej w roli głównego konia pociągowego, wybudowała u rolników ogromny sentyment. Przekłada się on na dzisiejszy rynek ciągników.

Ursus C-380 liderem

Najlepiej sprzedającym się się modelem ciągnika w pierwszym półroczu bieżącego roku jest Ursus C-380. Według danych agencji Martin&Jacob, w okresie od stycznia do czerwca zarejestrowanych zostało 156 egzemplarzy tego modelu. To blisko 3,8% wszystkich nowych traktorów sprzedanych w pierwszym półroczu. To także przeszło połowa wszystkich nowo zarejestrowanych ursusów. Moc na poziomie ok. 80 KM bez wątpienia jest czynnikiem zwiększającym popularność modelu. Wszak ciągniki kompaktowe należą do najpopularniejszego segmentu. Ponadto w dużej mierze Ursus C-380 jest wybierany jako główny traktor przez właścicieli mniejszych gospodarstw – tych, którzy są w największym stopniu zżyci ze swoimi starymi, dobrymi ursusami.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.2 / 5. Liczba głosów 5

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum

Powiązany temat:

Co z tą Pol... Fabryką
Kaszlak79
Dnia 19.07.2021 o 20:41, bergman31 napisał: Ursus pewnie skończy tak, jak Serbski IMT. Indyjski TAFE kupił prawa do marki i logo i sprzedaje swoje ciągniki pod mark...
zobacz więcej »
bergman31
@fezoi polskie przedsiębiorstwa już w latach 70tych współpracowały z firmą Steyr przy opracowywaniu nowych konstrukcji. Dobrym tego przykładem jest Jelcz 640.  Jak duży był w...
zobacz więcej »
adikpl1
Na temat 1414s https://a.allegroimg.com/s1024/0c0ca7/6785e48548cf89ed9282fe5ff3ca
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o