Ursus C-380 najpopularniejszym traktorem

Download PDF

O tym, w jak dużym stopniu o wyborze maszyny do gospodarstwa decyduje przywiązanie do marki, świadczy przykład ciągnika Ursus C-380. Ten model był najczęściej wybieranym traktorem w pierwszym półroczu bieżącego roku.

Od stycznia do czerwca 2017 r. zarejestrowano 156 egzemplarzy ciągnika Ursus C-380

Mało jest takich gospodarstw, w których nie ma traktora marki Ursus. Czy to poczciwej „trzydziestki” lub „sześćdziesiątki”, czy któregoś z modeli bazujących na licencji Masseya Fergusona, czy też innego, mniej lub bardziej popularnego modelu. Wieloletnia praca tych ciągników, najczęściej w roli głównego konia pociągowego, wybudowała u rolników ogromny sentyment. Przekłada się on na dzisiejszy rynek ciągników.

Ursus C-380 liderem

Najlepiej sprzedającym się się modelem ciągnika w pierwszym półroczu bieżącego roku jest Ursus C-380. Według danych agencji Martin&Jacob, w okresie od stycznia do czerwca zarejestrowanych zostało 156 egzemplarzy tego modelu. To blisko 3,8% wszystkich nowych traktorów sprzedanych w pierwszym półroczu. To także przeszło połowa wszystkich nowo zarejestrowanych ursusów. Moc na poziomie ok. 80 KM bez wątpienia jest czynnikiem zwiększającym popularność modelu. Wszak ciągniki kompaktowe należą do najpopularniejszego segmentu. Ponadto w dużej mierze Ursus C-380 jest wybierany jako główny traktor przez właścicieli mniejszych gospodarstw – tych, którzy są w największym stopniu zżyci ze swoimi starymi, dobrymi ursusami.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum

Powiązany temat:

Co z tą Pol... Fabryką
ciupek
19 godzin temu, jacus napisał: z prasy rolniczej -do maja w calej polsce  zarejestrowano 25 nowych ursusow... Teraz pytanie ile z tego zarejestrowali rolni...
zobacz więcej »
MF675ursus
Za dużo modeli które były niby w ofercie, a w sumie dostępne były ze 3, w których nie potrafili usunąć głupich błędów, chociażby za daleko dźwignie od podnośnika. Autobusy elektr...
zobacz więcej »
Ursus932
Dla mnie ursus zakończy swój żywot w momencie likwidacji fabryki w Warszawie i sprzedaży nazwy razem z logo Pol-motowi 
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o