Ursus przechodzi kolejne zmiany w zarządzie

Download PDF

Michał Nidzgorski zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa w Ursusie. Zastąpi go Jan Wielgus, wiceprezes URSUS BUS. Do władz spółki dołącza także w charakterze członka zarządu Paweł Dadej – do niedawna prezes Zarządu URSUS BUS.

Nietrudno zauważyć, że nowy zarząd Ursusa jest w stu procentach „samochodowy”. Powołany w lipcu na stanowisko prezesa spółki Arkadiusz Miętkiewicz przez 25 lat związany był z branżą motoryzacyjną. Teraz jego najbliższymi współpracownikami w zarządzie zostali członkowie zarządu URSUS BUS. Jednocześnie ze stanowiskiem w zarządzie pożegnał się Michał Nidzgorski (pozostał w spółce na stanowisku Dyrektora ds. Handlu Zagranicznego), kojarzony do tej pory m.in. ze sprzedażą ciągników Ursusa w Afryce.

Ursus idzie już raczej w autobusy

Czy spółka pozbędzie się produkcji maszyn rolniczych? Tego na razie nie wiemy. Z informacji przekazywanych przez Business Insider Polska wynika jednak, że scenariusz sprzedaży całego biznesu rolniczego rozważany był w Ursusie już w 2018 roku. Pozwoliłoby to wyjść spółce finansowo na prostą. Być może zakładami Ursusa zainteresowany byłby inwestor spoza Unii Europejskiej, potrzebujący „furtki” na rynek UE. Na przykład z Azji. Byłby to znacznie lepszy scenariusz dla polskich fabryk, od ich ewentualnego zamknięcia. Przedstawiciele spółki nie podają jednak na razie żadnych informacji na ten temat. Teoretycznie nadal możliwe jest, że firma nie zrezygnuje tak do końca z produkcji traktorów.

Ostatnie zmiany mogą być w pewnym stopniu wymuszone restrukturyzacją

W ubiegłym miesiącu spółka URSUS BUS złożyła w sądzie wniosek o przyspieszone postępowanie układowe.

Źródła: bankier.pl, Business Insider Polska

Zobacz również: Ursus ma nowego prezesa

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 2

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o