Usługi rolnicze – cennik na koniec sierpnia 2022 r. Sprawdź!

Żniwa 2022 są już za nami. Niektórzy rolnicy zajmują się pożniwną uprawę roli, inni natomiast powoli przystępują już do zbioru kukurydzy. Ceny usług rolniczych 2022 od kilku miesięcy rosną podobnie jak ceny paliw, czy żywności. Czy również po żniwach usługi rolnicze i ich cennik 2022 zawiera wyższe ceny? Ile kosztuje 1 godzina orki, albo zbiór kukurydzy? Sprawdźmy!

Pomimo tego, że cennik zawiera coraz wyższe ceny to usługi rolnicze 2022 są nadal wybierane przez rolników. Po okresie żniw rolników interesują ceny za orkę, siew zbóż, czy zbiór kukurydzy. Jak przedstawiają się aktualne ceny usług rolniczych na podstawie danych przedstawionych przez wybrane Ośrodki Doradztwa Rolniczego?

Usługi rolnicze – cennik za orkę i talerzowanie 2022

Ceny usług rolniczych w 2022 r. rosną podobnie, jak inne koszty związane z produkcją rolną. Po żniwach zainteresowanie rolników skupia się wokół cen np. za orkę lub talerzowanie. Na podstawie notowań cen KPODR można stwierdzić, że pod koniec sierpnia 2022 r. cena orki waha się między 320 zł/ha a 350 zł/ha. Natomiast jak podaje WMODR w woj. warmińsko-mazurskim rolnicy za orkę pługiem 4-skibowym obrotowym muszą zapłacić 360 zł/godz. W tym samym regionie usługa talerzowania wyceniana jest na 200-320 zł/godz.

W woj. zachodniopomorskim, jak informuje ZODR usługa wykonania orki głębokiej wynosi maksymalnie 380 zł/ha, a za orkę średnią trzeba zapłacić maksymalnie 350 zł/ha.

Ceny usług rolniczych 2022 – Ile za siew zbóż?

W obecnym czasie rolnicy przeglądają także oferty, które dotyczą usług rolniczych 2022 takie jak siew zbóż. W woj. kujawsko-pomorskim za siew zbóż rolnicy muszą zapłacić od 200 zł/ha do 300 zł/ha. Podobne stawki obowiązują również w woj. warmińsko-mazurskim (210 zł/ha), jak również w woj. zachodniopomorskim (240 zł/ha).

Usługi rolnicze – cennik za zbiór kukurydzy 2022

Cenniki publikowane przez wybrane Ośrodki Doradztwa Rolniczego uwzględniają również ceny zbiory kukurydzy na kiszonkę. W kujawsko-pomorskim usługa zbioru kukurydzy na kiszonkę wyceniana jest na 800 zł/ha. Z kolei, w woj. zachodniopomorskim za usługę zbioru kukurydzy sieczkarnią polową trzeba maksymalnie zapłacić 1250 zł/ha.

Czytaj również: Modernizacja gospodarstw rolnych 2022 – zmiany i uproszczenia. Sprawdź!

Źródło: KPODR; WMODR; ZODR

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.2 / 5. Liczba głosów 43

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *