Uwaga na oszustów! Mają nowy sposób na rolników

Download PDF

Uwaga na oszustów! Naciągacze wymyślili nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy od rolników. Wydzwaniają do gospodarzy i chcą ich namówić na płatne szkolenie przeciwpożarowe – nie dajcie się na to nabrać!

O nowej metodzie oszustów na wyłudzenie pieniędzy poinformowali zaniepokojeni rolnicy. – Dzwoniła kobieta do mnie z „porażnictwa”. Wmawiała mi, że każdy rolnik musi przejść obowiązkowe szkolenie przeciwpożarowe, oczywiście odpłatnie – pisał na Facebooku internauta z woj. warmińsko-mazurskiego.

Uwaga na oszustów!

uwaga na oszustów

Oszuści wydzwaniają do rolników i chcą ich naciągnąć na szkolenia przeciwpożarowe

fot. Adobe Stock

To nie jedyny tego typu wpis. – Do mnie dzwoniła i oferowała system przeciwpożarowy bo nowe przepisy i każdy ma mieć, a że mają akcję w mojej wsi to „dzwoni przy okazji” – pisała kolejna internautka.

Oszuści postanowili postraszyć rolników – wymyślonymi przez siebie – kontrolami. Kobieta z pożarnictwa, która wydzwania do gospodarzy wmawia  im, że za brak oferowanego przez nią szkolenia lub systemu przeciwpożarowego grożą kary finansowe. – Czy to prawda jest i jaka instytucja miała by kontrolować nas rolników? pytali na Facebooku internauci.

Nie dajcie się na to nabrać

Odpowiadamy na to pytanie i ostrzegamy: rolnicy – nie dajcie się oszukać! Gospodarze nie mają obowiązku wykonywania żadnych szkoleń przeciwpożarowych. 

– To jest zwykłe wyłudzanie pieniędzy. Rolnikom nie jest potrzebne w żadnym wypadku szkolenie przeciwpożarowe. Oszuści naciągali ludzi na wnuczka, teraz na takie szkolenia podkreśla Władysław Rajter, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolesławicach (powiat świdnicki). – Jakiekolwiek szkolenie dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej jest organizowane przez Urząd Miasta/Gminy i on pokrywa wszystkie koszty. Państwowa Straż Pożarna organizuje te szkolenia, za nic nie trzeba płacić  – dodaje.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o