VitalFields: system współczesnego rolnika

System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom – zarówno tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, jak i tym, którzy chcą się o nie starać. Czym jednak jest VitalFields?
Doskonała pomoc w codziennej pracy
W obecnych czasach VitalFields wydaje się być niezbędny dla każdego rolnika. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność.
Kontrole mogą się zdarzyć w każdy gospodarstwie i dla każdego rolnika byłoby lepiej, by mógł uniknąć nieciekawej sytuacji związanej z nieuzupełnieniem konkretnych danych w karcie pól lub brakiem informacji dotyczących np. środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw.
System VitalFields pomoże uniknąć takich sytuacji, ponieważ jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia.
Dla kogo system jest przeznaczony?

Oprócz wersji „stacjonarnej” warto zainstalować aplikację mobilną, umożliwiającą pracę „bezpośrednio z pola”.
Twórcy systemu zdają sobie sprawę z mnogości zadań i prac, jakie każdego dnia wykonuje rolnik. Dlatego oprócz wersji „stacjonarnej” warto zainstalować aplikację mobilną, umożliwiającą pracę „bezpośrednio z pola”, gdy nie mamy dostępu do komputera.
Dla rolników posiadających gospodarstwa do 40 ha VitalFildes jest całkowicie darmowy. Natomiast dla gospodarzy z większym areałem opłata wynosi jedynie 5 zł za 1 ha na rok. Istotny jest również łatwy kontakt z obsługą klienta, gdyby aplikacja lub system sprawiały nam trudności.
Jak działa system?
Budowa systemu jest bardzo przejrzysta. Dzięki temu w zakładkach, umożliwiających szczegółowe uzupełnienie niezbędnych informacji, łatwo można ustalić dokładny zakres prac. Każda wykonana czynność traktowana jest jako osobna zakładka, mająca precyzyjnie określone „słowa-tagi”, pomagające w sprawnym opisaniu konkretnego zadania.
Oprócz wybranego rodzaju konkretnej pracy, użytkownik może wybrać pracownika i maszynę oraz wpisać ich czas pracy.
Oprócz wybranego rodzaju konkretnej pracy, użytkownik może wybrać też pracownika i maszynę oraz wpisać ich czas pracy. Zespół VitalFields dokłada wszelkich starań, by podczas wypełniania kart pracy od ręki dostępne były aktualne listy środków ochrony roślin oraz innych materiałów.
Do każdej przeprowadzanej czynności można również dodać krótki komentarz, dotyczący np. panujących w trakcie wykonywania zabiegu warunków pogodowych, przebiegu orki itd. Po wpisaniu wszystkich niezbędnych informacji można pracę uznać albo za zakończoną, albo zapisać ją jako „zlecenie”, które należy w późniejszym czasie wykonać.
Istotna jest także możliwość ustawiania dat, w przedziale których dana praca została wykonana albo powinna zostać zrobiona. Co więcej, każde zadanie można sprawdzić, poprawić czy powielić. Możliwości edycji konkretnego działania jest wiele.
Nie tylko sprawy bieżące
System VitalFields umożliwia też porównywanie bieżących prac polowych z pracami z lat poprzednich. Dzięki podsumowaniu sezonów łatwo dostrzeżesz różnice między konkretnymi latami. Koszty bezpośrednie, informacje o plonie czy nawożeniu (mineralnym i naturalnym) dostępne są dla każdego rodzaju upraw.
Przejrzysty układ strony pozwoli na szybki przegląd prac oraz wszystkich kosztów poniesionych na produkcję roślinną. Ważną funkcją jest również możliwość sprawdzenia wydajności pracy oraz produkcji wszystkich upraw, w tym najbardziej istotnych zbóż i roślin oleistych.
Chyba najlepszy i najprostszy z jakiego dotychczas korzystałem 🙂
@Tomek zgadzam się i do tego darmowy! przynajmniej dla mnie 🙂
i pełna lista ŚORów jest więc mało co trzeba tam z ręki pisać
Probuje teraz ojca namówić żeby uzywał ale ciężko to idzie ;p
Mi się udało, raz spróbuje to się przekona, najgorzej pierwszy raz namówić
Muszę spróbować:)
zaczałem zimą, zapowiada się ciekawie
to prace wiosenne już w systemie?:)