Wieś na weekend: zdobądź dofinansowanie!

Wieś na weekend: zdobądź dofinansowanie!

Trwa kolejna edycja konkursu Wieś na weekend. Jakie nagrody można otrzymać i kto może stanąć w szranki?

Trwa kolejna edycja organizowanego przez Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski konkursu Wieś na weekend. Jest o co walczyć!

W konkursie wziąć udział mogą wszystkie organizacje i instytucje z terenu woj. kujawsko-pomorskiego, z wyjątkiem samorządów, które chciałyby na swoim terenie zorganizować imprezę promującą produkty regionalne, tradycyjne, ekologiczne, lokalne zwyczaje oraz dziedzictwo kulturowe wsi.

wieś na weekend

Bez dofinansowania UM nie mogło by się np. odbyć święto kapusty.

– Cieszy nas, że podczas obecnego naboru wniosków do Wsi na weekend nie słabnie zainteresowanie. Dzięki takim imprezom polska wieś ożywa. Nie każdą małą społeczność stać na zorganizowanie, np. święta kapusty, jednej z najbardziej udanych imprez zeszłego sezonu, z własnych funduszy. Z naszych obserwacji wynika, że największe zainteresowanie jest inicjatywami skupionymi wokół tradycji i kulinariów. Wszystkie jednak mają za zadanie integrację lokalnych społeczności. Organizatorzy pilnują, by zarówno dzieci, jak i dorośli, mieli ciekawie wypełniony czas. Takie lokalne imprezy to też w sezonie często jedyna okazja, by zapracowani sąsiedzi mogli się spotkać, spokojnie porozmawiać – wymienia Beata Krzemińska, rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Laureaci Wsi na weekend mogą otrzymać maksymalnie 8 tys. zł, przy czym cała zarezerwowana na ten cel pula wynosi 200 tys. zł. Zaplanowane imprezy należy przeprowadzić w soboty i niedziele w terminie od 14 maja do 16 października. Chętni powinni się jednak pospieszyć, gdyż ostateczny termin składania wniosków mija 31 marca.

Padły dzik – co zrobić, jak się na niego natkniesz?

Padły dzik jest bardzo dużym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio się zachować, kiedy się na niego natkniemy.

6 marca 2018

Choroby odkleszczowe. Czy należy się odszkodowanie?

Chorób zawodowych związanych z pracą w gospodarstwie rolnym jest wiele, ale prym wiedzie borelioza - groźna choroba odkleszczowa.

10 marca 2018

Wody Polskie nadzorują meliorację, a Polacy za wodę zapłacą większe rachunki

Melioracja pod skrzydłami PGW Wody Polskie i wyższe rachunki za wodę to główne zmiany jakie niesie ze sobą nowe Prawo wodne.

18 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij