Wysoki plon i jakość zbóż w czterech krokach

Download PDF

Zbliża się czas, w którym podejmujemy decyzje dotyczące zakupu nasion. Czym kierować się podczas wyboru nasion? Na jakie parametry nasion należy zwrócić największą uwagę, żeby uzyskać najwyższą jakość zbóż i wysoki plon? Pamiętaj, że budujesz go już w momencie wysiewu!

Cena: Pszenica konsumpcyjna

946.3 zł
-1.54%
Zobacz aktualne ceny

Przyglądamy się 4 krokom do jakości firmy Top Farms Nasiona, lidera branży, utożsamianym z wysokiej jakości materiałem kwalifikowanym.

jakość zbóż i innych upraw

4 kroki do uzyskania wysokiego plonu według firmy Top Farms Nasiona

Krok 1. OFERTA SPRAWDZONYCH ODMIAN

W kroku pierwszym firma Top Farms Nasiona wybiera odmiany, które najlepiej klimatyzują się w naszych warunkach, a następnie poddaje je szczegółowej weryfikacji względem ich adaptacji do warunków polowych. Weryfikacja ta jest możliwa dzięki wieloletnim doświadczeniom polowym, badaniom oraz znajomości rynku. Firma Top Farms Nasiona w swojej ofercie posiada najlepsze odmiany, które od lat sprawdzają się w polskich warunkach.

Potencjał genetyczny daje większy plon

Krok 2. STANDARYZOWANE ROZMNOŻENIA

Kolejnym krokiem do jakości jest standaryzacja rozmnożeń. Produkcja nasion odbywa się tylko na sprawdzonych, wielkoobszarowych plantacjach, wyłącznie po przedplonie dwuliściennym. Daje to gwarancję, uzyskania materiału nie porażonego przez grzyby z rodzaju Fusarium, w dużych wyrównanych partiach.  Za jakość polową nasion odpowiada Centralna Grupa Nasienna.

Krok 3. NOWOCZESNA PRODUKCJA MASZYNOWA

W kolejnym etapie nasiona poddawane są unikalnej technologii czyszczenia, a następnie precyzyjnie zaprawiane. Szczególną wagę przykłada się do dokładnego pokrycia nasion zaprawą. Dzięki tym zabiegom nasiona są dokładnie wyczyszczone, wyrównane i pokryte dobrymi zaprawami. Przez to rośliny są skutecznie chronione w początkowych fazach wzrostu. Tak przygotowany materiał siewny przekłada się na lepsze i wyrównane wschody roślin oraz ich wyższą zdrowotność. A to ma wpływ na ich lepsze przezimowanie.

Zaprawione nasiona dają plon nawet o 10 % większy

 Krok 4. DORADZTWO

Ostatni krok jakości firmy Top Farms Nasiona to doradztwo. Dzięki kompleksowemu doradztwu klienci mogą liczyć na fachową poradę specjalistów przez cały rok. Doradztwo to obejmuje decyzje zarówno dotyczące wyboru odpowiedniej odmiany, jak i opiekę nad plantacjami.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Z forum

Powiązany temat:

Odmiany pszenicy ozimej
krzysztofsb
Tez mysle nad Asory, Findusem i Metrononem. findus niby fajnie wszedzie wyglada i ta mrozoodpornosc, krzewistosc i tolerancja na slabsze gleby, Asory jesli faktycznie ma cos z ge...
zobacz więcej »
90210grzesiu
Cywilizacja to raczej wschodni wynalazek;) Słyszał Ty o Mezopotamii?
zobacz więcej »
Zodiax
Ja wiem że uprawiacie na waszych warunkach tylko że w Polsce nie jest to obiektywne bo odmiany do badań odmianowych są znane i istnieje a nawet jest pewność oszustwa a w Niemczec...
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o