Krok 2: standaryzowane rozmnożenia na własnych polach

Krok 2: standaryzowane rozmnożenia na własnych polach

Przybliżyliśmy już 1 krok do jakości, teraz nadszedł czas na krok 2: standaryzowane rozmnożenia na własnych polach.

Odwołującą się do hasła „4 kroki do jakości” fioletową plakietkę JAKOŚĆ TOP FARMS NASIONA z łatwością można dostrzec na workach z materiałem siewnym z programu NASIONA PREMIUM. Przybliżyliśmy już krok 1, teraz nadszedł czas na krok 2: standaryzowane rozmnożenia na własnych polach.

Produkujemy materiał siewny na własnych polach. Za jego jakość, od momentu zasiewu do zbioru, odpowiada Centralna Grupa Nasienna. Do klientów trafia jednolity materiał siewny o bardzo dobrych parametrach nasiennych.

rozmnażanie na własnych polach

Piotr Jakubowski, Dyrektor działu upraw kombajnowych Top Farms Wielkopolska.

W każdym nowoczesnym gospodarstwie rolnik dba o swoje pola. Jednak czy każdy potrafi wskazać pełną ścieżkę kontroli jakości wytwarzanych płodów? W sytuacji kupującego, czy też konsumenta, chcielibyśmy znać pochodzenie kupowanych przez siebie produktów. W gospodarstwach Top Farms jesteśmy w pełni świadomi konieczności produkcji wszelkich towarów z pełnym zachowaniem kontroli jakości. W przypadku polowych reprodukcji nasiennych oraz na dalszym etapie produkcji nasion kwalifikowanego materiału siewnego już od kilku lat na każdym etapie procesu funkcjonuje unikalna procedura punktów kontrolnych, zabezpieczających naszą produkcję i umożliwiająca kontrolę detaliczną każdego etapu wytwarzania.

Produkujemy materiał siewny na własnych polach. Za jego jakość, od momentu zasiewu do zbioru, odpowiada Centralna Grupa Nasienna.

Piotr Jakubowski, Top Farms Wielkopolska

W ramach tej procedury poszczególne punkty określające kolejne kroki do jakości są przypisane osobom odpowiedzialnym za ich prawidłowe wykonanie. Punkty są swego rodzaju systemem ułatwiającym sposób postępowania i wskazującym pracownikom na różnych szczeblach odpowiedzialności w procesie szczegółowe rozwiązania i działania.

System kontroli jakości, jaki w ten sposób powstał i doskonale działa w Top Farms, jest unikatowym narzędziem, które wspiera nas w produkcji nie tylko na polu czy w magazynie, ale w całości produkcji od zaplanowania zasiewów przez zamówienie nasion wysokich stopni kwalifikacji po finalną ich sprzedaż. Również sposób postępowania przy uprawie, siewie, nawożeniu i ochronie oraz oznakowaniu plantacji jest określony w procedurze. Bardzo ważnymi punktami są zakres przygotowania magazynów zbożowych na żniwa oraz dobór sprzętu do zbioru i transportu. Wszystko w celu zachowania rygoru wysokiej jakości zbieranego surowca oraz zachowania jego czystości. Szczegółowe postępowanie określają też punkty dotyczące przechowywania i operacji wykonywanych w magazynach po żniwach, jak i dostaw surowca do bazy nasiennej.

nasiona premium / danko / rozmnażanie na własnych polach

Worek z materiałem kwalifikowanym Top Farms Nasiona.

Podsumowując, można zdecydowanie stwierdzić, że procedura określająca punkty kontrolne na każdym etapie produkcji nasion w Top Farms, funkcjonująca z powodzeniem od kilku lat, jest faktycznie działającym systemem zarządzania jakością, co powoduje, że spełniamy 2 powiązane ze sobą aspekty. Pierwszym jest wytwarzanie najwyższej jakości surowca do produkcji materiału siewnego; drugi stanowi stworzenie pełnej ścieżki pochodzenia poszczególnych partii towaru sprzedawanego klientom. Z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, że produkujemy w ten sposób najlepszej jakości nasiona z pełną identyfikacją pochodzenia, a dowodem na to są spełnione w każdym sezonie wszystkie punkty kontrolne systemu jakości Top Farms Nasiona.

 

Poznaj pozostałe kroki do jakości:

Zwalczanie chorób grzybowych zbóż ozimych

Jak rozpocząć zwalczanie chorób grzybowych zbóż ozimych? Tak, by plon nie stał się pożywieniem dla owych grzybów.

19 kwietnia 2018

Jak prawidłowo przeprowadzić zabieg skracania zbóż?

Skracanie zbóż jest nieodłącznym elementem intensywnej technologii uprawy. Jak jednak prawidłowo przeprowadzić ten zabieg?

17 kwietnia 2018

Mączniak prawdziwy zbóż – problem, z którym łatwo sobie poradzić

Mączniak prawdziwy zbóż może stanowić dla rolnika wyzwanie. Okazuje się, że jego zwalczanie nie jest wcale takie trudne.

21 kwietnia 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij