Wysokość miesięcznej składki KRUS 2021 – IV kwartał

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego poinformowała o wysokości miesięcznych składek KRUS, które obowiązują w IV kwartale roku. Składki dotyczą ubezpieczeń wypadkowych, chorobowych oraz macierzyńskich. Jakie są podane Składki KRUS 2021?

KRUS podała wysokość składek na ubezpieczenia wypadkowe, chorobowe, a także macierzyńskie. Ubezpieczeniu podlegają rolnicy, małżonkowie, domownicy oraz pomocnicy. Rolnicy w IV kwartale 2021 roku zapłacą 42 zł/miesięcznie. Dodatkowo, jeżeli rolnik, małżonek albo domownik ma ubezpieczenie na wniosek w ograniczonym zakresie, składka wynosi 1/3 pełnej składki. Oznacza to, że osoba ubezpieczona płaci 14zł/miesięcznie.


Czytaj również:  Rolniczy Polski Ład – kiedy poznamy szczegóły? Sprawdź!


Składki KRUS 2021. Ubezpieczenie emerytalno-rentowe

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina, że wysokość emerytury podstawowej (we wrześniu) wynosi 1013,63 zł. Wysokość składki KRUS, które obejmuje ubezpieczenie emerytalno-rentowe  w IV kwartale 2021 roku wynosi 101 zł. Składki te dotyczą rolników, domowników, a także małżonków.

Komu przysługują dodatkowe składki KRUS w 2021 roku?

KRUS oprócz tego, że poinformował o wysokości podstawowych składek na ubezpieczenie, opublikował również spis dodatkowych składek (miesięcznych). Dodatkowe miesięczne składki, jakie obowiązują rolników, którzy prowadzą gospodarstwo rolne, większe niż 50ha przeliczeniowych użytków rolnych. Wysokość dodatkowej składki będzie obejmować:

 • 12% emerytury podstawowej, co stanowi 122,00 zł dla gospodarstw rolnych obejmujących obszar użytków rolnych do 100 ha przeliczeniowych;
 • 24% emerytury podstawowej, co stanowi 243,00 zł dla gospodarstw rolnych obejmujących obszar użytków rolnych powyżej 100 ha przeliczeniowych do 150 ha przeliczeniowych;
 • 36% emerytury podstawowej, co stanowi 365,00 zł dla gospodarstw rolnych obejmujących użytki rolne powyżej 150 ha przeliczeniowych do 300 ha przeliczeniowych;
 • 48% emerytury podstawowej, co stanowi 487,00 zł dla gospodarstw rolnych obejmujących użytki rolne powyżej 300 ha przeliczeniowych.

Składki KRUS 2021. Termin ich uregulowania

Uwaga! Z racji tego, że ustawowy termin na uregulowanie należnych składek za IV kwartał wypada w niedzielę (31.10.21r.) należy przyjąć , że ostatni dzień terminu zapłaty to następny dzień po dniu wolnym od pracy. Oznacza to więc, że ostatnim dniem na uregulowanie składek jest pierwszy dzień roboczy, czyli 2 listopada 2021 roku.

Przeczytaj również: Dopłaty bezpośrednie dla rolnictwa kontra marzenie o polexicie

Źródło: KRUS


Jaka wysokość KRUS w IV kwartale 2022 r.? Aktualne składki na ubezpieczenie rolnicze KRUS na IV kwartał 2022 r.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.9 / 5. Liczba głosów 256

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze
 1. Avatar Neoooo pisze:

  Ale poco ten KRUS? Niech rolnicy płacą normalnie ZUS! Skończy się potem biadolenie że mało! Im tylko wiecznie mało i tanio.

 2. Avatar TakaJa pisze:

  Z ludzi zdzierają jak tylko mogą a KRUS za zwolnienie płaci 10 zł za dzień. To jest śmiechu warte. Ludzie muszą i tak zapłacić za wizytę u specjalisty grube pieniądze bo na NFZ to minimum rok się czeka. Są przypadki że osoba zapisana na wizytę po prostu jej nie doczeka.

 3. Avatar Antoni pisze:

  Jaka składka taka emerytura!….nic dodać nic ująć.

 4. Avatar Marceli pisze:

  Pamiętajmy że ZUS i kruss to odmienne stany może w zuss są duże składki ale emerytura też jest duża a rolnik musi na starość przeżyć za 1200zł. Jak zapieprzal 40 lat. I jest fizycznym wrakiem jak żyje.

 5. Avatar Rolnik pisze:

  Proszę nie zapominać ze zawsze może sprzedać jeden czy 2 hektary dostanie 200 tyś i jaka emeryturka wtedy ?

 6. Avatar @aaaaaaaa pisze:

  Mowisz ze ciegle im malo i malo. Gdyby nie rolnik to bys nie mial co do garnka wlozyc wy mieszczuchy nie macie zielonego pojecia o gospodarowaniu.

 7. Avatar Kolo pisze:

  Ty baranie. To ZUS trzeba zlikwidować po co i dla kogo płacić prawie 1500zl miesięcznie. ZUS banda złodziei. Ludzie płacą po 30 lat składki na ZUS a bezczelny rząd potrafi powiedzieć że ZUS może nie mieć pieniedzy na ich emerytury. To gdzie są te pieniądze?

 8. Avatar Kaziu rolnik pisze:

  To wszystko złodzieje .

 9. Avatar Dżings pisze:

  Zlikwidować krus niech będzie sprawiedliwie. A nie milioner mający 30 lub więcej ha płaci śmieszny krus a ja biedny taksówkarz zusu ponad 1500 zk

 10. Avatar Dżings pisze:

  Składkę płacą 6 razy mniejszą a ja przy zusie będę miał 1200 a rolnik 700 zl

 11. Avatar A.f.l pisze:

  Zlikwidować KRUS.Powinna obowiązywać tylko jeden UBEZPIECZYCIEL czyli ZUS.

 12. Avatar Platnik zus pisze:

  Cale zycie placi drobne wiec malo dostaje. Ja tez twierdze ze rolnicy powinni placic zus. Tolnik placi 125 zl na mieciac i smieje sie z frajerow ktozy placa ponad 25 procent dla zus. Ja zarabiam 4000 i place 2000 zusow. Moj kolega zarabia 10000 jest rolnikiem i placi 400 zl za cala rodzine. Smiech na sali

 13. Avatar Gość pisze:

  Ale emeryture dostaje sie nie za to jak kto wyglada po iluś tam latach ,ludzie tez ciężko pracuja w innych zawodach i musza oddawać na ZUS sporo kasy ,ida na emeryturę i nie maja kokosow.Rolnicy maja zagwarantowane jakas sume a pracownik z ZUS ma tyle ile uzbieral

 14. Avatar Andy pisze:

  Budżetówka święte krowy nie płacą wcale składek za wojsko i milicję też nieodprowadzali składek a jakie emerytury i pełne gęby frazesów.

 15. Avatar Wy pisze:

  A ile wynosi składka od pracownika służby mundurowej,sędziego , posła ?