Zbiory oliwek: 30% więcej niż rok temu

Grupa robocza „Oliwa z oliwek” Copa-Cogeca opublikowała nowe dane na temat tegorocznych udanych zbiorów i jednocześnie wyraziła obawy związane ze znacznym zwiększeniem bezcłowych kontyngentów taryfowych na przywóz tunezyjskiej oliwy z oliwek.

Zbiory w tym roku były udane – zebraliśmy 30% więcej oliwek niż w roku ubiegłym, gdyż w zeszłym roku dotknęła nas poważna susza. Wielu europejskim producentom udało się poczynić postępy w zakresie poprawy jakości ich produktów. W Unii Europejskiej wytwarza się coraz więcej oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Trzeba również koniecznie informować konsumentów o wysokiej jakości tego produktu i jego pochodzeniu – informuje Andres Pinatel, przewodniczący grupy roboczej „Oliwa z oliwek”.

Więcej informacji na stronie Copa-Cogeca.

Google NewsObserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco! Dodaj AgroFakt.pl jako preferowane źródło w Google Częściej w Top Stories. Wystarczy 1 klik i zatwierdzenie w Google.
Wojciech Petera
Autor artykułu:

Z rolnictwem związany od lat. Pracował w Ministerstwie Rolnictwa, Krajowej Radzie Izb Rolniczych, a także w wielu mediach rolniczych. Był redaktorem naczelnym „Polskiej Wsi” oraz dziennikarzem „Farmera” i „Wiadomości Rolniczych Polska”. Z wykształcenia teatrolog i dziennikarz. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. W dziennikarskiej dociekliwości bliska jest mu maksyma Fedrusa, że rzeczy często nie są takimi, jakimi się wydają, a pierwsze wrażenie zwodzi…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *