Świętokrzyskie: 14-latek przysypany tonami zboża!

Nieszczęśliwych wypadków przy żniwach ciąg dalszy: 14-letni chłopiec wpadł do zsypu silosu i został przysypany potężną ilością zboża. To kolejny przykład wypadków przy pracach rolniczych. Dziecko jest w ciężkim stanie.

Wypadek miał miejsce 2 dni temu w miejscowości Godów w woj. świętokrzyskim. 14-latek wraz z rodziną pracował przy zsypywaniu zboża do podziemnego zbiornika, skąd jest ono następnie zasysane do wnętrza silosu. Nastolatek najprawdopodobniej stracił równowagę, wpadł do zbiornika i niemal od razu został przysypany przez zboże. Rodzina i sąsiedzi chłopca praktycznie od razu próbowali go wyciągnąć. Ale bezskutecznie. Dopiero przybyli na miejsce strażacy wyciągnęli nieprzytomnego nastolatka na powierzchnię. Poszkodowany nie mógł oddychać i wymagał natychmiastowej reanimacji. W stanie ciężkim trafił do szpitala.

Miejmy świadomość, że podwórze gospodarstwa rolnego to nie tylko codzienne miejsce pracy rolnika. Tu koncentrują się często zabawy dzieci i życie rodzinne.

Monika Kalinowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach

– Aby zapobiegać podobnym wypadkom, apelujemy o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania prac polowych. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do nieszczęścia. Niestety ofiarami wypadków na wsi są także dzieci – przestrzega Monika Kalinowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. – Miejmy świadomość, że podwórze gospodarstwa rolnego to nie tylko codzienne miejsce pracy rolnika. Tu koncentrują się często zabawy dzieci i życie rodzinne. W trakcie zabawy często dochodzi do upadków z drabiny, pogryzienia przez zwierzęta, skaleczenia, oparzenia, porażenia prądem, czy zatrucia środkami ochrony roślin.

Wypadek w Godowie to kolejny przykład, jak nieszczęśliwie może skończyć się nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas prac na polu i w gospodarstwie. To już nie pierwszy przypadek w tym roku, gdy poszkodowanym jest małoletni. I zapewne także nie ostatni.

 

Podobne: Maszyna rolnicza zmieliła rękę 2,5-letniej dziewczynki

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *