Maszyna rolnicza zmieliła rękę 2,5-letniej dziewczynki

Download PDF

Do tego wypadku mogło nie dojść, gdyby rodzice zajęli się córką. W pow. wieruszowskim (woj. łódzkie), maszyna rolnicza zmieliła rękę 2,5-letniej dziewczynki.

Sprawę wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Podczas prac żniwnych na terenie jednego z gospodarstw rolnych w gminie Wieruszów 2,5-letnia dziewczynka straciła rękę – informuje st. asp. Radosław Szkudlarek, oficer prasowy KPP w Wieruszowie. – Do wypadku doszło 24 lipca ok. godziny 13:00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 2 małych dzieci 4-letni chłopiec i 2,5-letnia dziewczynka bawiły się na swoim podwórku.

Ojciec dzieci w tym czasie naprawiał kombajn zbożowy, matka poszła do lasu zbierać jagody, a dziadek dzieci w stodole rozładowywał z przyczepy traktorowej skoszone zboże przy pomocy elektrycznego podajnika.

Jak się okazało dziewczynka przebywając na przyczepie włożyła do środka podajnika, tak zwanej żmijki, lewą rączkę i ślimak urządzenia przemielił ją odcinając na wysokości ramienia – relacjonuje oficer prasowy policji w Wieruszowie.Dziadek dzieci twierdził że nie wiedział, o tym że dzieci znajdują się na przyczepie, sam miał wtedy przebywać na zewnątrz przy włączniku urządzenia. Ojciec dzieci twierdził, że widział jak dzieci pobiegły do stodoły, jednak sam tam w tym czasie nie poszedł. Ustalamy dokładne okoliczności tego zdarzenia – jest mało prawdopodobne żeby dzieci dostały się na przyczepę samodzielnie.

rękę

Śmigłowcem przetransportowano dziewczynkę do szpitala. (fot. KPP Wieruszów)

Dziewczynka z odciętą ręką została przetransportowana przy użyciu ratowniczego śmigłowca do szpitala w Łodzi, na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak mówi oficer prasowy, na terenie pow. wieruszowskiego na szczęście nie ma wiele takich zdarzeń, ale… jednak się zdarzają. Nie zawsze z udziałem dzieci.

Mieliśmy już takie zdarzenie, ze kilkuletni chłopiec kierował ciągnikiem – mówi st. asp. Szkudlarek. –Zdarzyło się też, że osoba dorosła spadła z dyszla przyczepy i poniosła śmierć. Rada jest na to tylko jedna – uważajmy.

Policja przestrzega, żeby dzieci w żadnym wypadku nie uczestniczyły w pracach polowych. Dzieci nie mogą przebywać tam, gdzie pracują maszyny rolnicze!

Apelujemy do opiekunów dzieci o właściwą opiekę. Ten przypadek może być przykładem tragedii jaka może się wydarzyć bez należytej opieki – mówi st. asp. Radosław Szkudlarek. Apelujemy aby dzieci nie uczestniczyły w pracach polowych, zwłaszcza w pobliżu maszyn i urządzeń rolniczych. Dzieci nie znają zagrożeń mechanicznych a ich zachowania są nieprzewidywalne. Życie i zdrowie dzieci powinny być dla nas najwyższą wartością, dlatego pamiętajmy zadbać o ich bezpieczeństwo.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
1 Komentuj autorów
EwelinaManiekBez nicku... Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bez nicku...
Gość
Bez nicku...

Zależy jaka przyczepa…jak te małe, stare, to werzcie mi…2,5 latek spokojnie o opuszczonym dyszlu / zaczepie wejdzie…

Maniek
Gość
Maniek

jaja… nikt nie wiedział… 🙂 same weszły na przyczepe …!!! Chłopie wybierz żniwa lub dzieci !!! odsiadka dla takich zero zmiłuj sie …wyrok jak najbardziej dotkliwy !! i zabezpieczyć majątek na poczet rehabilitacji tej dziwczynki …na usta sie nasuwa a Gdzie Byli Rodzice !!!

Ewelina
Gość
Ewelina

ZAWSZE w takich przypadkach to wina dorosłych!!!! Co za kretyn puszcza samopas 2,5-letnie dziecko? Przy pracujących maszynach na dodatek! Biedna malutka, przez głupotę własnej rodziny ma schrzanioną przyszłość 🙁