40 mln zł dla kół gospodyń wiejskich [AKTUALNOŚCI]

Ile pieniędzy mają koła gospodyń wiejskich? Bywa różnie, ale na dofinansowanie ich działalności Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeznaczyła w tym roku łącznie 40 mln zł.

40 mln zł to dużo czy mało? To zależy od liczby zarejestrowanych podmiotów. Ile kół gospodyń wiejskich działa obecnie w Polsce? W komunikacie ARiMR czytamy, że w spisie figurują 6992 organizacje. Wysokość dotacji na ich statutową działalność nie jest określona odgórnie. Wiąże się przede wszystkim z liczbą członkiń konkretnego KGW. Koła gospodyń wiejskich zrzeszające maksymalnie 30 pań otrzymają 3 tys. zł wsparcia. Organizacja liczącą od 31 do 75 gospodyń ma szansę na 4 tys. zł, a taka powyżej 75 członkiń może dostać 1 tys. zł więcej.

koła gospodyń wiejskich

Do końca czerwca wnioski o dofinansowanie złożyło blisko 6 tys. kół. Reszta ma czas do końca października. Warto jednak zrobić to wcześniej, bo mimo iż nabór trwa jeszcze dosyć długo, to tak naprawdę skończy się wraz z wyczerpaniem środków. – Intensywność składania wniosków w pierwszym miesiącu pokazywała, że możemy szybko ten nabór zamknąć, potem okazało się, że wszystkie te koła, które w tamtym roku skorzystały i złożyły sprawozdania finansowe, szybko złożyły też wnioski – mówiła prezeska ARiMR Maria Fajger. Przypomniała również, że od tego roku koła gospodyń wiejskich mogą powstawać nie tylko na terenach wiejskich, ale także w sołectwach i miastach do 5 tys. mieszkańców.

Źródło: PAP

Kup min. 3 j.s. RGT JakuzziKup teraz a czwartą dostaniesz za 1 zł netto!

Hotele dla pszczół [AKTUALNOŚCI]

„Bee smart – ratujmy pszczoły” to kampania edukacyjna, której celem jest ochrona dziko żyjących pszczół.

20 maja 2019

Podwyżki dla doradców rolniczych [AKTUALNOŚCI]

Krajowa Rada Izb Rolniczych opublikowała komunikat w związku z rozporządzeniem zmieniającym zasady wynagradzania pracowników ODR.

25 czerwca 2019

Koszty pracy w rolnictwie – Polska a inne kraje Unii Europejskiej [AKTUALNOŚCI]

Z czym boryka się rolnik z Portugalii, Łotwy albo Austrii? Dowiedz się więcej!

24 maja 2019