Puchary i dyplomy z rąk Prezydenta RP, a przede wszystkim… duma i satysfakcja. Właśnie na to liczyć mogą uczestnicy kolejnej odsłony konkursu AgroLiga. W całym kraju o tytuł mistrza i wicemistrza walczy kilkudziesięciu rolników. Celem konkursu jest promocja gospodarstw i firm prowadzących działalność na rynku agro.
Państwo Krzysztof i Sylwia Ostrowscy prowadzą 270-hektarowe gospodarstwo we wsi Dobrocin w pow. dzierżoniowskim. Specjalizują się w produkcji roślinnej i zwierzęcej. W tym roku zdecydowali się powalczyć o tytuł „Mistrza Agroligii 2015” w kategorii rolnik.

Państwo Ostrowscy prowadzą gospodarstwo we wsi Dobrocin. Specjalizują się w produkcji roślinnej i zwierzęcej.
– Oczywiście chcemy wygrać, inaczej nie startowalibyśmy w tym konkursie – mówi Sylwia Ostrowska. – W naszym gospodarstwie uprawiamy zboża, rzepak i kukurydzę. Mamy też 120 sztuk bydła rasy Limousine, 60 sztuk trzody chlewnej i stado 90 owiec.
Konkurs z tradycjami
Konkurs AgroLiga ma za zadanie wyłonić reprezentantów poszczególnych województw, tzw. Mistrzów Wojewódzkich, którzy następnie powalczą w krajowym etapie konkursu.
– Konkurs AgroLiga organizowany jest już od 22 lat – informuje Ryszard Targosz z Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. – Promuje rozwój obszarów wiejskich i naszego regionu poprzez upowszechnianie osiągnięć rolników i przedsiębiorców.
Konkurs podzielony został na dwie kategorie:
- rolnik
- firma działająca na terenie województwa w zakresie przetwórstwa lub świadcząca usługi na rzecz rolnictwa.
Udział w głosowaniu
Głosowanie już trwa i może w nim wziąć udział praktycznie każdy. Wystarczy wejść na stronę Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i wziąć udział w sondzie.
– Głosowanie potrwa do końca sierpnia, następnie komisja konkursowa wyłoni mistrza i wicemistrza dolnośląskiego do 30 września – informuje Ryszard Targosz.
Krajowego Mistrza AgroLigi 2015 poznamy w drugiej połowie 2016 r.
Dodaj komentarz