AGROunia jako partia polityczna – odniesie sukces?

Czy AGROunia ma szansę osiągnąć sukces jako partia polityczna? Michał Kołodziejczak zaznaczył, że AGROunia kontynuuje starania o rejestrację partii. Ostatecznie proces rejestracji partii właśnie zakończył się. Dowiedz się więcej!

Według Michała Kołodziejczaka lidera AGROunii, partia ludowo-socjaldemokratyczna jest bardzo potrzebna w polskiej polityce. Jak podkreśla, w budowaniu partii inspiruje się m.in. przedwojennymi działaczami Ruchu Ludowego, a także działaczami którzy organizowali się w latach 70. oraz 80. na Lubelszczyźnie.

Następnym człowiekiem, który robił to, co dla nas jest bardzo ważne, czyli dał głos ludziom, był (lider Samoobrony) Andrzej Lepper – mówił Michał Kołodziejczak.

AGROunia jako partia polityczna a nie chwilowy bunt?

Jak przekazał Bankier.pl lider AGROunii zaznaczył również, że założenia, że AGROunia będzie „chwilową partią buntu” nie są prawdziwe.

-Budujemy partię, która jest osadzona w wartościach i w ludziach – podkreślił lider AGROunii dodając, że to co robią, traktują bardzo poważnie. Zwrócił też uwagę, że AGROunia znalazła się w kilku sondażach wyborczych. Jesteśmy gotowi na to, że za chwilę będą nas ośmieszać, dyskredytować, zaniżać w sondażach, ale my się tego nie boimy zapewniał.

Przeczytaj również: Termin stosowania azotu 2022 będzie elastyczny? Jest odpowiedź MRiRW!

AGROunia – ruch społeczno-polityczny czy partia?

AGROunia to ruch i organizacja rolnicza, której liderem i założycielem jest Michał Kołodziejczak. W 2021 roku działacze AGROunii zorganizowali serię protestów przeciwko przepisom, które według nich wpływają niekorzystnie na rolników. Ich protesty przybierały formę blokad dróg krajowych, jak i linii kolejowych. AGROunia zorganizowała również w Warszawie protesty przeciwko tzw. „Piątce dla zwierząt”.

AGROunia odniesie sukces jako partia polityczna?

Wniosek o rejestrację partii politycznej pod nazwą AGROunia, działacze złożyli w sierpniu 2021 roku. W grudniu 2021 r. natomiast odbyła się konferencja, na której omówiono program partii. AGROunia zaproponowała wtedy, aby w sklepach przy produktach oprócz ceny była również zamieszczona informacja ile pieniędzy otrzymuje rolnik.

Pośród postulatów o jakich mówili działacze były również te które dotyczą:

  • rozdrobnienia dostawców strategicznych,
  • godnych warunki pracy dla pracowników,
  • znakowania żywności flagą kraju pochodzenia,
  • wyznaczenia maksymalnych marż dla warzyw, owoców i mięsa.

Ostatecznie AGROunia jako partia została oficjalnie zarejestrowana w połowie marca 2022 r.

Źródło: Bankier.pl;PAP

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.9 / 5. Liczba głosów 10

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Jak zmodernizować opryskiwacz?Zobacz Stary opryskiwacz z GPS

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *