Michał Kołodziejczak: AgroUnia żąda nie tylko głaskania po plecach

Nowy minister rolnictwa Henryk Kowalczyk pochwalił Michała Kołodziejczaka z AgroUnii w rozmowie z RMF FM. „Pan Kołodziejczak ma dużo dobrych pomysłów” – powiedział. Dodał również, że chce poprawić relacje z rolnikami. Co na to AgroUnia, czy dojdzie do spotkania – Henryk Kowalczyk i Michał Kołodziejczak?

Podczas rozmowy z RMF FM Henryk Kowalczyk, nowy minister rolnictwa opowiedział o planach na przyszłość rolnictwa. Dodał również, że w planach ma spotkanie z liderem AgroUnii, aby porozmawiać o pomysłach na polską wieś i sposobie ich wdrożenia w życie.

Z wszystkimi osobami trzeba rozmawiać. Pan Kołodziejczak ma dużo dobrych pomysłów. Sposób ich wdrożenia możemy przedyskutować. Chętnie się z nim spotkam.

Michał Kołodziejczak vs. Henryk Kowalczyk – dojdzie do spotkania?

Na Facebooku AgroUnii odbyła się transmisja live z konferencji prasowej, na której poruszono kwestie zmiany ministra rolnictwa. Michał Kołodziejczak, który reprezentuje ruch rolniczy AgroUnia wspomniał również o rozmowie, którą odbył z nowym ministrem Henrykiem Kowalczykiem we wtorek.

-Minister Kowalczyk powiedział mi, że w tym tygodniu się nie spotka. Spotka się w następnym tygodniu, bo musi się rozejrzeć w ministerstwie. Już teraz odbywa spotkania z niektórymi związkowcami – z tymi, którzy mówią, że jest dobrze, z tymi, którzy mówią, że trzeba sobie dać trochę czasu. Natomiast zdaniem lidera AgroUnii pierwsze spotkanie nowego ministra rolnictwa powinno odbyć z AgroUnią.

Jak przekonuje AgroUnia i jej lider Michał Kołodziejczak, błędem jest wprowadzanie osoby, która potrzebuje czasu na rozeznanie się w temacie rolnictwa. Podczas konferencji prasowej padły słowa, że nowy minister „nie do końca jest przekonany, jaki jest stan polskiej wsi”.

Lider AgroUnii odniósł się również do dzisiejszego wywiadu, jakiego minister Henryk Kowalczyk udzielił RMF FM. Podczas rozmowy nowy minister powiedział m.in., że „Pan Kołodziejczak ma dużo dobrych pomysłów”.

Od ministra Kowalczyka żądamy nie tylko głaskania po plecach, to co miało miejsce w dzisiejszej rozmowie w RMF FM. Nie tylko ciepłych słów, bo ja mam wrażenie, że minister Kowalczyk nie zdaje sobie do końca sprawy z czym się dzisiaj spotyka, zasiadając właśnie w fotelu ministra rolnictwa.

Czytaj również: Odmiany kukurydzy na kiszonkę – typu dent dużo lepsze niż flint!

Michał Kołodziejczak: AgroUnia nie daje żadnej taryfy ulgowej

Wiemy już, że minister Henryk Kowalczyk nie spotka się w tym tygodniu z liderem AgroUnii. Prawdopodobnie do spotkania dojdzie w przyszłym tygodniu. Jak mówił Michał Kołodziejczak:

Będziemy czekać krótko. Bardzo szybko sprawdzimy i zweryfikujemy możliwości tego ministra. Dajemy kilka dni na spotkanie. Kilka dni, bo ja ciągle mam nadzieje, że jeszcze w tym tygodniu uda się to spotkanie odbyć i porozmawiać.

Jeżeli do spotkania jednak nie dojdzie, Michał Kołodziejczak zapowiedział, że AgroUnia będzie informować o niekompetencji ministra.

Dajemy mu szansę. Ale nie dajemy żadnej taryfy ulgowej – powiedział lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. – Rolnictwo trzeba reanimować – dodał.

Jak zapowiada AgroUnia, na spotkaniu z nowym ministrem, które ma się odbyć się w przyszłym tygodniu, lider Michał Kołodziejczak ma w planach poruszyć najważniejsze problemy polskich rolników. Będą to m.in. kwestie związane z ASF, hodowlą świń, szkodami łowieckimi, dominacją supermarketów, a także niskimi cenami w skupach warzyw.

Źródło: Fb/AgroUnia, RMF FM

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 5

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Jak zmodernizować opryskiwacz?Zobacz Stary opryskiwacz z GPS

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *