Ceny tuczników – kiedy będą podwyżki?

Na europejskim rynku trzody chlewnej – stabilizacja. Wśród producentów odczuwalne jest jednak oczekiwanie na wzrost cen – kiedy można się tego spodziewać?

Jak informuje Krajowy Związek Pracodawców – Producentów Trzody Chlewnej, mniejsza liczba tuczników oferowanych w UE do uboju w odpowiada ograniczonym potrzebom przetwórstwa.

Swoje zrobiły również upały. Przyrosty zwierząt pogorszyły się, co ma z kolei wpływ na obniżenie się wagi ubojowej. Zwiększony popyt na mięso wieprzowe notują jedynie kraje z południa kontynentu. Wszystko dzięki dużej liczbie odwiedzających te kraje turystów.

Ceny tuczników w Niemczech

ceny tuczników

Ceny tuczników w Europie są stabilne

fot. agrofoto.pl - kuba24nh

Jak wygląda sytuacja na niemieckim rynku? – W Niemczech rynek jest zrównoważony od kilku tygodni. Optymizm producentów świń na szybkie dalsze wzrosty cen zawodzi. Nie widać na razie oznak nadchodzących zmian. Zapasy wieprzowiny w chłodniach są ciągle duże, a zazwyczaj popyt w Niemczech na wieprzowinę spada na początku wakacji – czytamy na stronie KZP-PTCH.

Z notowań VEZG z początku lipca wynika, że cena uplasowała się po raz czwarty z rzędu – na poziomie 1,83 €/kg.

Oczekiwanie na impuls z Azji

Wśród producentów odczuwalne jest oczekiwanie na dalszy wzrost ceny – i  nowy impuls z Azji. Jak szacują eksperci, w Chinach rezerwy mięsa wieprzowego będą na wyczerpaniu już na jesieni tego roku. Bardzo prawdopodobne jest również, że tamtejsze władze – w obawie przed dalszymi wzrostami cen – zdecydują się na masowy import mięsa wieprzowego.

Źródło: KZP-PTCH

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *