Ciągnik na przeszkodzie kontraktu młodego piłkarza z Juventusem?

Download PDF

W niemal każdym okienku transferowym dochodzi do rekordów w sumach transferów oferowanych przez kluby za piłkarzy. Nie tak dawno temu w świecie futbolu głośno było o transferze przeliczanym na ciągniki. Ciągnik na przeszkodzie kontraktu? To możliwe. 

Kontrakt + ciągnik = nowe stawki w świecie futbolu?

Moise Kean to 17-letni piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej. Zawodnik posiada jednak włoskie obywatelstwo. Grał już w młodzieżówce Juventusu Turyn, zaliczył też debiut w ekipie seniorów. Juventus zaoferował młodemu piłkarzowi kontrakt. Propozycja opiewała na 70 tys euro rocznie. Suma jak na młodego zawodnika byłaby całkiem satysfakcjonująca. Tu jednak na przeszkodzie stanął ojciec zawodnika. Jako że piłkarz nie jest jeszcze pełnoletni podpis pod kontraktem musiał złożyć również on.

Juventus kupuje za ciągniki?

We wcześniejszych rozmowach z władzami klubu ustalił, że oprócz kontraktu klub dostarczy mu ciągniki do jego gospodarstwa, które prowadzi na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Maszyny miałyby być wykorzystywane głównie w uprawie ryżu i kukurydzy, bo to m.in. tymi uprawami zajmuje się ojciec piłkarza Juventusu. Później jednak włodarze „Starej Damy” twierdzili, że brak im w budżecie pieniędzy na zakup maszyn dla gospodarstwa ojca piłkarza. Faktycznie, ceny wielu ciągników przekraczają wartość rocznego kontraktu młodego zawodnika. Nie oszukujmy się – Juventus stać na wydatek rzędu znacznie większego, jednak w grę wchodzi czysta ekonomia – czy 17-letni gracz zarobiłby wówczas swoją grą na klub?

 

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o