Co decyduje o wyborze kombajnu?
fot. John Deere

Co decyduje o wyborze kombajnu?

Dostępność serwisu to jeden z najważniejszych czynników przy wyborze kombajnu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Sonda: Co ma znaczenie przy wyborze nowego kombajnu?

Wybór kombajnu to poważna decyzja. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czym warto kierować się przy wyborze odpowiedniej marki?

Jednym z najczęściej wskazywanych kryteriów wyboru nowego kombajnu jest dostępność serwisu. Nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że godzina przestoju takiej maszyny w sezonie może oznaczać dla rolnika nawet 1500 zł strat. Przed zakupem rolnicy często sprawdzają, czy autoryzowany serwis znajduje się blisko gospodarstwa, tak by w przypadku ewentualnej awarii przestój maszyny był możliwie jak najkrótszy.

Części zamienne John Deere

Producent kombajnów spod znaku jelenia gwarantuje uczestnikom programu dostawę części zamiennych do swoich kombajnów w maksymalnie 24 godziny. (fot. John Deere)

Z serwisem związana jest oczywiście dostępność części zamiennych, co w sezonie żniwnym nierzadko może stanowić problem. Taka sytuacja może doprowadzić do długiego postoju maszyny, a co za tym idzie strat.

Z serwisem związana jest oczywiście dostępność części zamiennych, co w sezonie żniwnym nierzadko może stanowić problem.

Interesujące rozwiązanie tego problemu oferuje m.in. marka John Deere, wprowadzając program Rzetelny Partner Podczas Zbiorów. Producent kombajnów spod znaku jelenia gwarantuje uczestnikom programu dostawę części zamiennych do swoich kombajnów w maksymalnie 24 godziny (podczas trwania sezonu!) lub maszynę zastępczą, jeśli dostarczenie części w tym czasie nie będzie możliwe. Dzięki takiemu rozwiązaniu zbiory mogą być przeprowadzone bez zakłóceń.

Równie często jak dostępność serwisu, o wyborze kombajnu konkretnej marki decyduje sposób finansowania jego zakupu. Mało dziś gospodarzy, którzy mogą sobie pozwolić na zakup kombajnu za gotówkę. Prym wiodą przede wszystkim wszelkiego rodzaju finansowania fabryczne. Niemal każdy producent oferuje dziś własne finansowanie fabryczne, jest zatem w czym wybierać. Ciekawą ofertę przygotował na ten sezon John Deere, w ramach niej rolnik, który zdecyduje się na zakup kombajnu W330/W440 W oraz T z pakietem pogwarancyjnej ochrony Power Grad i dokona 30% wpłaty własnej może pozostałą część rozłożyć aż na 4 lata przy oprocentowaniu 0%. W tym rozwiązaniu pierwsza rata płatna jest dopiero po żniwach 2017.

Co oczywiste, przy wyborze kombajnu brana jest pod uwagę również przedłużona gwarancja na oferowane przez firmę maszynach. W trudnych czasach nie bez znaczenia jest także cena i ewentualne rabaty, choć kombajn to inwestycja na lata i cena często ustępuje innym czynnikom.

 

Czytaj więcej: John Deere: „Rzetelny Partner Podczas Zbiorów”

Promocja na ciągniki Kubota – Oferta na 5

Promocja Kubota na ciągniki serii M5001 to doskonała okazja na zakup uniwersalnej i nowoczesnej maszyny w bardzo atrakcyjnej cenie. Oto 5 powodów.

17 lutego 2018

Nowości Innvigo 2018, czyli co w uprawie piszczy i jakie rozwiązania ma na to Innvigo?

Nowości Innvigo 2018 to główny temat konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie. Szczególnie, że w tym roku paleta produktów znacznie się poszerza.

21 lutego 2018

Efektywna produkcja mleka – na konferencjach Blattin

Rusza cykl konferencji Blattin dla producentów i hodowców bydła. Efektywna produkcja mleka to ich temat przewodni. Nie zwlekaj, zapisz się już dziś!

22 lutego 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij