Najlepszy moment na zakup kombajnu

Wiele gospodarstw tuż po wakacjach rozpoczyna poszukiwania kombajnu zbożowego na kolejny sezon. Nie bez przyczyny – to najlepszy moment na zakup kombajnu. 

Ważne jest kiedy kupujemy

Kombajn do zboża jest niezbędny we wszystkich gospodarstwach, które podczas żniw chcą być niezależne od koszenia usługowego. Jest to jednak spora inwestycja, dlatego też oprócz dokładnego poszukiwania odpowiedniego sprzętu warto zwrócić uwagę na czas, kiedy tego dokonujemy.

Nie oszukujmy się jednak -kupując „używkę” musimy przygotować się na to, że część zimy będziemy musieli spędzić w garażu na przygotowanie maszyny do kolejnych żniw

Logiczne jest, że najwięcej dobrych okazji cenowych znaleźć możemy po żniwach. Wiele gospodarstw po zakończeniu żniw u siebie wystawia używane maszyny chcąc wymienić sprzęt na lepszy czy też nowszy. Częstokroć wówczas możemy natrafić na maszyny z drugiej ręki w naprawdę dobrym stanie niewymagającym dużego wkładu własnego na remonty.

Najlepszy moment na zakup kombajnu – przed zimą

Nie oszukujmy się jednak -kupując „używkę” musimy przygotować się na to, że część zimy będziemy musieli spędzić w garażu na przygotowanie maszyny do kolejnych żniw. Tu jednak kolejny plus zakupów u progów jesieni – możemy poświęcić na przegląd i naprawy maszyny więcej czasu. To także dłuższy czas na spokojny przegląd rynku.

Pamiętajmy, że kupując sprzęt tuż przed żniwami będziemy musieli zazwyczaj zapłacić znacznie więcej. Różnica nawet kilku procent w cenie kombajnu po sezonie z nawiązką może zrekompensować koszta jakie i tak trzeba ponieść, aby przygotować maszynę do pracy podczas kolejnych żniw.

Polecamy również ten artykuł: Lider na polskim rynku kombajnów [WYWIAD]

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *