Rolnik dachował kombajnem! Był nietrzeźwy! [Aktualności]

Download PDF

Na polu w gminie Krasnystaw wywrócił się kombajn zbożowy. Kabina maszyny zmiażdżyła nogi kierowcy. Dowiedz się więcej!

O czym jeszcze piszemy w dzisiejszych Aktualnościach?

 

aktualności rolniczeNiezwykłe znalezisko! Sąd przyznał rolnikowi milion dolarów

Na farmie w Lahnau w Niemczech odkryto fragment rzeźby z czasów Imperium Rzymskiego. Rolnik, na którego terenie znajdował się niecodzienny przedmiot, zażądał profitu z ogólnej wartości znaleziska. Co ciekawe, rzeźba znajdowała się na dnie studni. Przykrycie wodą oraz brak dostępu powietrza sprawiły, że zachowała się w doskonałym stanie. 

studnia

Rzeźba znajdowała się na dnie studni.

fot. Fotolia

Początkowo mężczyzna otrzymał od państwa 48 tysięcy funtów (około 230 tys. zł). Śledząc jednak komentarze mediów, które okrzyknęły rzeźbę mianem najlepiej zachowanej figury z brązu, przedsiębiorczy rolnik postanowił ubiegać się o więcej. – Kilka dni temu sąd w Limburgu przyznał mu prawo do połowy wartości odkrycia, która szacowana jest na 1,8 mln dolarów (anonimowemu rolnikowi przyznano zatem blisko 4 mln złotych) – informuje portal Onet Kultura.

Niestety, według polskiego prawa, osoba która znajdzie na swojej posesji zabytkowy przedmiot, zmuszona jest to zgłosić pod groźbą kary, nie przysługuje jej również żadne wynagrodzenie.

Źródło: Onet Kultura

 

aktualności rolniczeProducenci borówek załamują ręce! Skarżą się na dysproporcje cenowe

Trwają zbiory borówki amerykańskiej. Rolnicy zachodzą w głowę, skąd tak wielkie dysproporcje pomiędzy cenami zbytu u plantatorów, którzy uzyskują w skupach lub u przetwórców około 10 złotych za kilogram, a cenami na półkach sklepowych, gdzie produkt kosztuje blisko 30 złotych za kilogram.

borówka amerykańska

Producenci borówek załamują ręce! Skarżą się na dysproporcje cenowe

fot. Fotolia

Ponadto, jak twierdzi plantator borówki amerykańskiej Konrad Łuszczewski – w porównaniu do ubiegłego roku koszty zbiorów wzrosły o około 20-30 proc.

Źródło: TV MAZOVIA/SadyOgrody

 

aktualności rolniczeRolnik dachował kombajnem! Był nietrzeźwy!

Na polu w gminie Krasnystaw wywrócił się kombajn zbożowy. Kabina maszyny zmiażdżyła nogi kierowcy. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, jak się okazało – był nietrzeźwy.

kombajn zbożowy

Na polu w gminie Krasnystaw wywrócił się kombajn zbożowy.

fot. Fotolia

Jak informuje miejscowa policja – W chwili zdarzenia mężczyzna był w kombajnie sam, a wydostać się spod niego pomagał mu znajdujący się w pobliżu właściciel maszyny. Z uwagi na czynności ratunkowe, funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość rolnika dopiero dwie godziny po zdarzeniu. Alkomat wykazał, że miał w swoim organizmie prawie 0,4 promila alkoholu.

Źródło: Kurier Lubelski/Fakt

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o