Będą wyższe dopłaty do paliwa rolniczego! [Aktualności]

Download PDF

Od przyszłego roku wzrosną dopłaty do paliwa rolniczego. Dowiedz się więcej!

O czym jeszcze dziś piszemy w Aktualnościach rolniczych?

 

Znakowanie żywności wolnej od GMO

Przygotowywane są przepisy w zakresie oznakowywania żywności wolnej od GMO. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że to konsument ma decydować, jakiej żywności oczekuje. – Jeżeli nie podziela obaw i wątpliwości związanych z GMO, to jest jego wybór. Natomiast należy stworzyć możliwość tym, którzy ponoszą wyższe koszty, którzy koncentrują się na produkcji GMO, żeby ich produkt był czytelnie oznaczony – stwierdził szef MRiRW.

znakowanie produktów GMO

Przygotowywane są przepisy w zakresie oznakowywania żywności wolnej od GMO.

fot. Fotolia

Systemy znakowania żywności wolnej od GMO działają już w kilku państwach członkowskich Unii Europejskiej. W Polsce dotychczas ta kwestia nie została prawnie uregulowana.

Źródło: Gazeta Prawna

 

Ciągnik z drewnem stoczył się ze skarpy!

W miejscowości Średnie Wielkie (pow. sanocki) doszło do niebezpiecznego wypadku – traktor wyładowany drewnem osunął ze skarpy. Śliska nawierzchnia oraz obciążenie materiałem to możliwe przyczyny tragedii.

wypadek traktora

Traktor wyładowany drewnem osunął do skarpy.

fot. Fotolia

Trzy osoby, kobieta oraz dwaj mężczyźni, doznały obrażeń ciała. Jeden z poszkodowanych został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Rzeczniczka podkarpackiej policji nadkom. Marta Tabasz-Rygiel poinformowała, że jeden z mężczyzn był pod wpływem alkoholu.

Źródło: Nowiny24/RMF FM

 

Będą wyższe dopłaty do paliwa rolniczego!

Od przyszłego roku wzrosną dopłaty do paliwa rolniczego – z 86 do 100 litrów/ha. Jak poinformował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, państwo dopłaci do paliwa 1 mld 180 mln zł. Ponadto producenci bydła otrzymają zwrot akcyzy do 30 litrów do dużej jednostki przeliczeniowej (DJP).

dopłaty do paliwa

Od przyszłego roku wzrosną dopłaty do paliwa rolniczego.

fot. Fotolia

– Są to duże wydatki, ale te wydatki muszą być przez państwo poniesione, ponieważ koszty w gospodarstwach zaczynają bardzo rosnąć – podsumował Ardanowski. Szef resortu rolnictwa zapewnił, że zwróci się do dużych operatorów na rynku paliwowym z prośbą o stworzenie programu dedykowanego dla rolników.

Źródło: KRIR/Polskie Radio

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o