Dotacje dla Kół Gospodyń Wiejskich 2022. Wniosek, kwota i termin. Sprawdź!

Dotacje z budżetu państwa ponownie dostępne dla Kół Gospodyń Wiejskich 2022. Ogłoszenie kolejnego naboru wniosków, a także szczegółowe zasady przyznawania wsparcia finansowego dla KGW przekazał m.in. minister H. Kowalczyk i wiceminister A.Gembicka. Sprawdźmy więc jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać dofinansowanie. 

Już po raz kolejny startują dotacje dla Kół Gospodyń Wiejskich 2022 na realizację celów statutowych. O wsparcie finansowe KGW podobnie jak w poprzednich latach będzie można ubiegać się w ARiMR, gdzie należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi dokumentami. Na co Koła Gospodyń Wiejskich mogą przeznaczyć otrzymane dofinansowanie i jaka jest pełna kwota środków przeznaczonych na ten cel? Sprawdźmy!

Dotacje dla Kół Gospodyń Wiejskich 2022 – kwota

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk po pierwsze przypomniał, że dofinansowanie dla Kół Gospodyń Wiejskich realizuje się po raz piąty. W ciągu tych lat MRiRW na wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich przeznaczało kwoty wynoszące nawet ponad 55 mln zł.

Tegoroczna pula pieniędzy do rozdysponowania na wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich stanowi wyższą kwotę, niż w poprzednich latach, co zapowiedział szef resortu rolnictwa mówiąc: – W tym roku mamy 70 mln złotych przeznaczonych na wsparcie działalności statutowej Kół Gospodyń Wiejskich.

Wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich – na co przeznaczyć?

Jak już wcześniej wspomniano otrzymane dofinansowanie Koła Gospodyń Wiejskich należy rozdysponować na realizację celów określonych w statucie KGW.

Zdobyte pieniądze można przeznaczyć m.in. na:

  • działalność społeczno-wychowawczą, a także oświatowo-kulturalną prowadzoną w środowisku wiejskim,
  • działalność na rzecz rozwoju obszarów wiejskich i przedsiębiorczości kobiet,
  • rozwijanie kultury ludowej, a szczególnie kultury lokalnej i regionalnej,
  • działania na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi, itp.

Wniosek o dotacje dla Kół Gospodyń Wiejskich 2022

Wiceminister Anna Gembicka przypomniała natomiast że wsparcie finansowe w tym zakresie skierowane jest do KGW zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez ARiMR. Aktualnie w tym rejestrze znajduje się ponad 10 tys. tych organizacji.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w 2022 r. dotacje dla KGW przyznawane są po wcześniejszym złożeniu wniosku w biurach powiatowych ARiMR. Termin składania wniosków rozpocznie się już od 1 kwietnia i potrwa do 30 września 2022 r.

Na koniec warto podkreślić, że wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich przyznaje się do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Jednocześnie dofinansowanie udziela się zgodnie z kolejnością złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku do ARiMR.

Czytaj również: Ceny skupu mleka 2022. W kolejnych kwartałach dalsze podwyżki?

Źródło: MRiRW

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.9 / 5. Liczba głosów 8

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *