Glifosat zakazany w pierwszym kraju UE [AKTUALNOŚCI]

W listopadzie 2017 r. odnowiono licencję na glifosat na kolejnych pięć lat. Mimo to ze stosowania tej substancji właśnie wycofała się Austria. To pierwszy kraj w UE, który podjął taką decyzję.

Odkąd WHO ogłosiła glifosat „prawdopodobnie rakotwórczym”, mnożą się dowody na jego szkodliwość. Mimo to do tej pory w kilku miejscach w UE obowiązywały jedynie ograniczenia dla wykorzystywania tego środka chwastobójczego. Szczególną ostrożność zachowały m.in. Belgia, Holandia, Francja i Włochy. Austriacki parlament uznał jednak całkowite usunięcie tej „trucizny” ze środowiska za swój obowiązek.

Austria Unia Europejska

Warto zauważyć, że Austria od lat angażuje się w rozwój organicznego rolnictwa. Wspomniany kraj chciałby, aby jego decyzja stała się inspiracją dla reszty Europy i świata. Ustawa czeka właśnie na podpis prezydenta. Czas pokaże, czy pociągnie za sobą podobne zakazy w innych państwach.

Źródło: TVP Info

Kup min. 3 j.s. RGT JakuzziKup teraz a czwartą dostaniesz za 1 zł netto!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Producenci wina, nie przegapcie 15 lipca! [AKTUALNOŚCI]

To ostateczny termin na złożenie ważnego wniosku.

10 lipca 2019

Ceny zbóż na świecie – wyraźne obniżki

Zdecydowana przecena amerykańskich kontraktów na zboża i soję na światowych giełdach!

19 lipca 2019

Aktualne zagrożenia fitosanitarne [KOMUNIKAT]

Sprawdź tabelę aktualnych zagrożeń fitosanitarnych. Dowiedz się, co grozi uprawom!

17 czerwca 2019